اسلواکی پرداخت بهای گاز روسیه به روبل را پذیرفت

تاریخ / 14 فروردین

  • شرح خبر
  • سایر اخبار

وی در سخنانی گفت: «تامین گاز از روسیه را نمی‌توانیم متوقف کنیم و اگر شرایط به گونه‌ای باشد که باید بهای گاز را به روبل پرداخت کنیم، ما به روبل پرداخت خواهیم کرد».

این در حالی است که سخنگوی دولت آلمان چند روز پیش اعلام کرده بود که پرداخت بهای گاز وارداتی روسیه همانند گذشته منحصرا با یورو و به بانک گازپروم پرداخت می‌شود.

وی تاکید کرد که صدر اعظم آلمان درخواست پوتین برای پرداخت بهای انرژی صادراتی روسیه با روبل را رد کرده است.

شولتز اخیرا در سخنانی گفته بود: «در صورتی که واردات انرژی به طور کامل از روسیه متوقف شود، آلمان با پیامدهای وخیمی مواجه خواهد شد و برخی از بخش‌های اقتصادی آلمان مجبور خواهند شد تا به طور کامل فعالیت خود را متوقف کنند که این به معنای از دست رفتن تعداد باورنکردنی از فرصت‌های شغلی است.

شولتز درباره قراردادهای خرید گاز از روسیه گفت که اغلب قرارداد شرکت‌های آلمانی برای خرید گاز روسیه به صورت یورویی بوده و مبالغ این قراردادها نیز به همین صورت پرداخت خواهد شد.

رئیس‌جمهور روسیه  چند روز پیش گفته بود که مسکو بابت فروش گاز به برخی از «کشورهای غیردوست»، ارز ملی کشورش، روبل مطالبه خواهد کرد.

روسیه در سال میلادی ۲۰۲۱ حدود ۵۵.۵ میلیارد دلار (معادل ۵۰.۰۶ میلیارد یورو) گاز طبیعی به کشورهای دیگر در سراسر دنیا صادر کرده است.

.
منبع: خبر فوری | https://www.khabarfoori.com

همچنین ببینید: