اهالی این روستا با سیم بوکسل از روی رودخانه تردد می‌کنند

تاریخ / 15 فروردین

  • شرح خبر
  • سایر اخبار

مجید رحمانی در خصوص تردد اهلی خواجه انور شهرستان دزپارت با سیم بوکسل از روی رودخانه اظهار کرد: دو روستای سر صحرا و خواجه انور از توابع شهرستان دزپارت در ارتفاع ۲ هزار و ۶۰۰ متر از سطح دریا قرار دارند و جمعیت این دو روستا ۳۰ تا ۵۰ خانوار است.

وی افزود: در فصل زمستان به دلیل کوهستانی و برف بودن این روستاها، راه ارتباطی این روستا به مدت دو ماه بسته می‌شود و در صورت استمرار بارش برف بازگشایی مسیر زمان می‌برد.

سرپرست فرمانداری دزپارت گفت: در این بازه زمانی اهالی روستا مجبور هستند از این مسیر (با سیم بوکسل از روی رودخانه) عبور کنند.

رحمانی که در یک برنامه تلویزیونی صحبت می‌کرد، افزود: این مسیر فرعی با استان چهار محال و بختیاری در بخش میانکوه شهرستان اردل هم‌مرز است. هفته گذشته فرماندار شهرستان اردل، مدیرکل مدیریت بحران استانداری و مدیر بنیاد مسکن استان چهارمحال و بختیاری از این مسیر بازدید کردند و مقرر شد از محل اعتبارات عشایر و بحران استان چهار محال و بختیاری و با همکاری خوزستان، گهواره‌ای روی این سیم بوکسل برای تردد در این مسیر تامین شود. امیدواریم با مشارکت دو فرمانداری به زودی این مشکل رفع شود.

.
منبع: خبر فوری | https://www.khabarfoori.com

همچنین ببینید: