پیشرفت‌ های مهمی در مذاکرات حاصل شده است

تاریخ / 17 فروردین

  • شرح خبر
  • سایر اخبار

دکتر امیرعبداللهیان در این گفت‌و‌گوی تلفنی ضمن تبریک پیروزی حزب حاکم فیدس در انتخابات پارلمانی مجارستان، آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای گسترش روابط با مجارستان و عملیاتی کردن توافق‌های «دومین کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور» در حوزه‌های مختلف را اعلام کرد.
امیرعبداللهیان با اشاره به بحران اوکراین ضمن مردود دانستن جنگ و تحریم اظهار داشت، جمهوری اسلامی ایران خواستار تمرکز بر راه کار سیاسی در اوکراین است.

وزیر خارجه کشورمان در مورد مذاکرات وین نیز اعلام کرد که با توجه به ابتکارات ایران، پیشرفت‌های مهمی در مذاکرات حاصل شده است، اما همچنان برخی موضوعات مهم بین ایران و آمریکا باقی مانده است که از طریق مذاکره‌ کننده ارشد اتحادیه اروپا تبادل پیام در مورد آن‌ها ادامه دارد. امیرعبداللهیان بر جدیت ایران برای رسیدن به یک توافق خوب و پایدار در صورت واقع‌بینی طرف آمریکایی تاکید کرد.

وزیر امور خارجه مجارستان نیز ضمن دعوت از همتای ایرانی برای سفر به مجارستان، تاکید کرد در چارچوب سیاست خارجی دولت مجارستان، متعهد به توسعه همکاری‌های دوجانبه با جمهوری اسلامی ایران است. پیتر سیارتو همچنین بر اجرایی کردن توافقات فی ما بین تاکید کرد.
وزیر امور خارجه مجارستان در مورد مذاکرات وین نیز اظهار امیدواری کرد با رویکرد سازنده همه طرف‌ها توافق حاصل گردد. وی افزود، تعهد ایران برای حصول به توافق نهایی بسیار ارزشمند است.

وزیر امور خارجه کشورمان در ادامه از همتای مجارستانی خود به‌ دلیل کمک‌های انسان‌دوستانه این کشور برای تسهیل روند انتقال ایرانیان مقیم اوکراین از طریق خاک مجارستان به کشورمان قدردانی و ابراز امیدواری کرد.

.
منبع: خبر فوری | https://www.khabarfoori.com

همچنین ببینید: