نانسی پلوسی به کرونا مبتلا شد

تاریخ / 18 فروردین

  • شرح خبر
  • سایر اخبار

در آستانه سفر «نانسی پلوسی» رئیس مجلس نمایندگان آمریکا به تایوان، نتیجه تست کرونای وی مثبت اعلام شد.

اسوشیتد پرس گزارش داد، سخنگوی پلوسی اعلام کرد پلوسی علاوه بر دوزهای واکسن کرونا، دوز یادآور را هم دریافت کرده بود و در حال حاضر فاقد علائم بیماری است اما نتیجه تست کرونای وی مثبت شده است.

به گفته این مقام آمریکایی، پلوسی طبق دستورالعمل‌های بهداشتی فدرال این کشور باید وارد قرنطینه شود و سفر هیأتی به ریاست او به تایوان لغو می‌شود.

ابتلای پلوسی به ویروس کرونا در حالی اعلام شده است که تصاویر او روز چهارشنبه در حالی که ماسک به صورت ندارد در کنار دیگر مقام‌های ارشد آمریکایی از جمله «جو بایدن» رئیس جمهور این کشور مشاهده شده است.

علاوه بر پلوسی، نتیجه تست کرونای «مریک گارلند» دادستان کل و «جینا ریموندو» وزیر تجارت آمریکا و چند مقام ارشد دیگر دولت آمریکا، روز چهارشنبه مثبت اعلام شده است.

در پی اعلام قصد پلوسی و جمعی از قانو‌ن‌گذاران آمریکایی به تایوان، سخنگوی وزارت امور خارجه چین امروز (پنجشنبه) تأکید کرد تایوان بخشی از خاک این کشور بوده و درخصوص مداخلات تنش‌زای آمریکا در این زمینه هشدار داد.

در سالهای اخیر، روابط میان ایالات متحده آمریکا و جمهوری خلق چین در خصوص طیفی از موضوعات از جمله در خصوص منشأ شیوع کرونا، موضوعات تایوان و هنگ‌کنگ و دیگر مسائل بسیار پرتنش بوده است.

وزارت خارجه چین روز چهارشنبه نیز به شدت فروش سلاح از سوی آمریکا به تایوان را محکوم کرده و از ایالات متحده خواست که  این طرح را متوقف کند.

بر اساس گزارش‌ها، پنتاگون (وزارت دفاع آمریکا) اعلام کرده که وزارت خارجه ایالات متحده این فروش را که شامل آموزش، برنامه‌ریزی، میدان‌دهی، استقرار، بهره‌برداری، نگهداری و حفظ سیستم دفاع هوایی پاتریوت و تجهیزات مرتبط است، تایید کرده است.

.
منبع: خبر فوری | https://www.khabarfoori.com

همچنین ببینید: