افزایش ۲۶ درصدی بستری‌ های کرونا در خراسان رضوی

تاریخ / 23 فروردین

  • شرح خبر
  • سایر اخبار

 دکتر محمد پهلوان کاشی با بیان اینکه از این تعداد ۱۳۵ بیمار در مراکز درمانی زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد بستری هستند، خاطرنشان کرد: سویه اومیکرون همچنان در نمونه‌های آزمایشگاهی غالب است و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، حفظ فاصله اجتماعی، اجتناب از حضور در دورهمی‌ها، استفاده از ماسک و تکمیل واکسیناسیون از مهمترین راهکارهای پیشگیری از ابتلا به کرونا محسوب می شود.

وی افزود: در حال حاضر ۳۹۸ بیمار مبتلا یا مشکوک به کرونا در مراکز درمانی استان بستری هستند که ۳۱۷ نفر از این بیماران در مراکز درمانی زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد قرار دارند.

رئیس کمیته رسانه و اطلاع رسانی کووید-۱۹ دانشگاه علوم پزشکی مشهد تصریح کرد: ۱۲۰ بیمار بدحال در بخش‌های مراقبت ویژه بستری هستند که ۱۰۲ نفر از این بیماران در مراکز درمانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد تحت مراقبت قرار دارند.

به گزارش دانشگاه علوم پزشکی مشهد، پهلوان با بیان اینکه طی یک روز گذشته ۸۵۰ بیمار سرپایی به مراکز خدمات جامع سلامت منتخب و اورژانس بیمارستان مراجعه کردند، گفت: تمام مراکز بهداشتی و درمانی برای خدمات رسانی به بیماران مبتلا  یا مشکوک به کرونا در آمادگی کامل هستند و عموم مردم در صورت بروز علائم ضمن تماس با سامانه ۱۹۱ و دریافت راهنمایی‌های لازم، به نزدیکترین مرکز بهداشتی و درمانی مراجعه کنند.

.
منبع: خبر فوری | https://www.khabarfoori.com