پای یک لژیونر به حکم سنگین فیفا باز شد

تاریخ / 24 فروردین

  • شرح خبر
  • سایر اخبار

دروازه‌بان کروات پرسپولیس که در میانه فصل به واسطه اختلاف مالی با این باشگاه، ضمن فسخ قراردادش به فیفا نیز شکایت برده است، اکنون طبق حکم فیفا، پرسپولیس را با جریمه 860هزار یورویی مواجه کرده است.

این در حالیست که باشگاه پرسپولیس مدعی است که بخشی از این مطالبات  را به بوژیدار رادوشوویچ پرداخت کرده است. این باشگاه البته اسنادی را هم در این رابطه در اختیار گرفته که به نظر می‌رسد نتوانسته به واسطه آن فیفا را قانع کند.

ماجرا از این قرار است که به دلیل مشکلات تحریم و البته شرایط خاصی که برای پرداخت به بانک‌های خارجی برای ایران وجود دارد، این باشگاه مطابق فصول گذشته اقدام به پرداخت مطالبات این بازیکن به شیوه‌ای خاص کرده بود. در این شیوه، باشگاه پرسپولیس مطالبات بوژیدار را به شکل ریال به وی پرداخت می‌کرد و گلر کروات پرسپولیس نیز با پرداخت آن به حساب بازیکن ملی پوش شاغل در اروپا، در ازای آن یورو از این بازیکن دریافت می‌کرد.

بوژیدار رادوشوویچ با پرداخت دریافتی‌های ریالی خود از باشگاه پرسپولیس به حساب پدر این بازیکن در ایران، در ازای آن از بازیکن ایرانی به حساب خودش یورو دریافت می‌کرد.

اما اختلاف بین بوژیدار رادوشوویچ و باشگاه پرسپولیس باعث شده تا این دروازه‌بان اکنون در شکایتی که به فیفا مطرح کرده، منکر دریافتی آخر خود شود! در این دریافتی، بوژیدار با اعلام اینکه بار دیگر مبلغی به صورت ریالی در اختیار دارد (دریافتی از باشگاه پرسپولیس)، از این بازیکن ملی پوش درخواست می‌کند که مطابق گذشته معادل ارزی آن را در کرواسی به حسابش واریز کند. این لژیونر شاغل در اروپا نیز این اقدام را صورت می‌دهد و البته نوسان ارزی در آن مقطع باعث شده تا زیان نیز متوجه وی شود.

با این حال اکنون با توجه به اینکه باشگاه پرسپولیس به صورت مستقیم این مبلغ پایانی را به حساب وی واریز نکرده بود، این موضوع باعث شده تا او در اعتراضی که به فیفا داشته، منکر دریافت این مبلغ شود! باشگاه پرسپولیس البته در تماسی که با این ملی پوش داشته از وی درخواست ارائه رسید مبلغ یورویی به حساب بوژیدار رادوشوویچ را داشته است. با این حال موضوعی که این وسط باعث شده تا این بازیکن نتواند به خواسته خود در این مقطع و قانع کردن فیفا برسد، عدم پرداخت مستقیم پول و مطالبات به حساب خود رادو است.

با این حال باشگاه پرسپولیس همچنان مصرانه به دنبال این است که بتواند فیفا را نسبت به موانع پرداخت مستقیم پول به بازیکن خارجی خود، قانع کرده و بتواند از این ضرر چند صدهزار دلاری جلوگیری کند.

موضوعی که البته طی روزهای اخیر شایعه شده و پای صادق ملی پوش ایرانی و لژیونر شاغل در اروپا را به این ماجرا باز کرده، این است که وی مستندات پرداخت مبلغ ارزی را در اختیار نداشته باشد و همین موضوع باعث خسارت به باشگاه پرسپولیس شده است. با این حال چندی پیش این بازیکن به درخواست باشگاه پرسپولیس سند مربوط به پرداختی را در اختیار آنها قرار داد و باید دید در دادخواست دوباره‌ای که باشگاه پرسپولیس قرار است به فیفا ارائه دهد، قادر خواهند بود از این حکم سنگین بکاهند یا خیر.

.
منبع: خبر فوری | https://www.khabarfoori.com

همچنین ببینید: