فرانسه وارد قرنطینه ۴ هفته‌ای شد

  • شرح خبر
  • سایر اخبار
60547ec3c3bdd_2021-03-19_14-06

با توجه به افزایش شیوع بیماری کرونا در برخی از مناطق فرانسه، ۱۶ منطقه این کشور از امشب در حالت قرنطینه قرار می‌گیرند و این حالت تا چهار هفته ادامه خواهد داشت.

به گزارش شبکه تلویزیونی فرانس ۲۴، با افزایش شمار موارد ابتلا به بیماری کرونا در فرانسه، فشار بر بیمارستان‌های این کشور افزایش یافته است. با توجه به افزایش شیوع بیماری کرونا در برخی از مناطق فرانسه، ۱۶ منطقه این کشور از امشب در حالت قرنطینه قرار می‌گیرند و این حالت تا چهار هفته ادامه خواهد داشت.
 
همه مناطق ناحیه ایل-دو-فرانس‎ (‎به ‏‏فرانسوی: ‏Île-de-France‏‎) ‎، یکی از ‏‏هجده ناحیه فرانسه‏ واقع در ‏‏شمال این کشور که کلان شهر ‏‏پاریس نیز در آن قرار دارد و همچنین منطقه او-دو-فرانس (به فرانسوی: Hauts-de-France) , که در معنای تحت لفظی، فرانسه علیا نامیده می‌شود و از نواحی منتهاالیه شمال فرانسه است مشمول این قرنطینه چهار هفته‌ای هستند.
در سطح ملی نیز مقررات منع آمد و شد از ساعت ۱۸ به ساعت ۱۹ جلو برده شده است. این تصمیمات با توجه به فشار زیادی که بر روی بیمارستان‌های فرانسه وارد شده است به اجرا گذاشته می‌شود.
 
فشار بر بیمارستان‌های فرانسه به حدی افزایش یافته است که دیگر توانایی پذیرش بیمار برای بستری ندارند. روند فشار بر بیمارستان‌های این کشور به ویژه از دو هفته پیش تاکنون شدت بیشتری به خود گرفته است. نرخ ابتلا به کرونا در فرانسه اکنون به ۲۰۶ و نیم نفر در هر صد هزار نفر رسیده است. مشکلی که در فرانسه بیشتر نگران کننده شده این است که سویه انگلیسی کرونا که مسری‌تر و کشنده‌تر است در این کشور در حال افزایش است. به همین علت کارشناسان بیماری‌های عفونی به مسئولان و مردم درباره رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی و دوری از گردهمایی‌ها هشدار‌های لازم را داده اند.

رعایت نکردن این موارد بهداشتی باعث شده است تا نرخ ابتلا به بیماری کرونا در ایل دو فرانس از ۲۴۱ نفر در هر صد هزار نفر به ۴۲۶ نفر برسد که تقریبا افزایش دو برابری را ظرف تنها چند هفته نشان می‌دهد.
به همین علت شمار موارد بستری در بخش‌های مراقبت‌های ویژه در ناحیه ایل دو فرانس افزایش است. در تاریخ ۱۸ مارس امسال ۵۱۲ تخت در بیمارستان‌های این کشور برای بستری بیماران کرونایی اختصاص یافته بود.

اکنون دو هفته است که کادر درمان از مسئولان می‌خواهند که اقدامات سرسختانه تری برای مهار شیوع بیماری کرونا در کشور به اجرا گذاشته شود. درست است که قرنطینه در برخی از مناطق در فرانسه از امروز به اجرا گذاشته شده است، اما برای آنکه آثار آن مشاهده شود و فشار بار بیمارستان‌ها مقداری کاسته شود دست کم باید تا ۱۰ روز دیگر صبر کرد.

.
منبع: خبر فوری / https://www.khabarfoori.com

فرانسه وارد قرنطینه ۴ هفته‌ای شد