کاخ سفید: بایدن در زمان مناسب با پوتین دیدار خواهد کرد

  • شرح خبر
  • سایر اخبار
6054f38f59842_6054f38f59845

معاون سخنگوی کاخ سفید در پاسخ به سؤالی درباره پیشنهاد رئیس‌جمهور روسیه برای گفتگوی زنده با همتای آمریکایی خود اعلام کرد که رئیس‌جمهور آمریکا در زمان مناسب با رئیس‌جمهور روسیه دیدار خواهد کرد.

«کارین ژان‌پیر» روز جمعه در یک نشست خبری اعلام کرد که جو بایدن رئیس‌جمهور آمریکا در زمان مناسب با همتای روسی خود ولادیمیر پوتین دیدار و گفتگو خواهد کرد.

معاون سخنگوی کاخ سفید در پاسخ به سؤالی درباره پیشنهاد ولادیمیر پوتین برای گفتگوی زنده با جو بایدن به خبرنگاران گفت: «رئیس‌جمهور [بایدن] در زمان مناسب با رئیس‌جمهور پوتین دیدار خواهد کرد. رئیس‌جمهور بایدن و رئیس‌جمهور پوتین همچون دولت‌های متبوعشان (آمریکا و روسیه) دیدگاه‌های متفاوتی دارند، اما هر دو موافقند که ما باید در مواردی که به نفع دو کشور است، با یکدیگر همکاری کنیم.»

ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهور روسیه پنج‌شنبه شب در مصاحبه با شبکه روسیه24 جو بایدن همتای آمریکایی خود را به گفتگوی زنده دعوت کرد.

پوتین که خود و دولتش اخیراً هدف اتهامات مقامات واشنگتن از جمله شخص جو بایدن قرار گرفته‌اند، در خصوص روابطش با همتای آمریکایی خود گفت: «آخرین باری که ما تلفنی با هم صحبت کردیم، تماس از جانب رئیس‌جمهور بایدن بود و او آغازکننده تماس بود. من می‌خواهم رئیس‌جمهور بایدن را به ادامه گفتگو دعوت کنم، اما به‌شرطی که ما این کار را به‌صورت واقعاً زنده، بدون هیچ‌گونه تأخیر [در پخش مکالمات]، مستقیم و علنی انجام دهیم.»

این پیشنهاد پس از آن مطرح شد که جو بایدن رئیس‌جمهور آمریکا در مصاحبه با شبکه خبری ای‌بی‌سی اعلام کرد که ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهور روسیه به‌زودی تاوان آنچه «تلاش برای دخالت در انتخابات آمریکا» خوانده شده است را پس خواهد داد.

بایدن همچنین در پاسخ به سؤالی درباره اینکه آیا فکر می‌کند که ولادیمیر پوتین یک قاتل است، اظهار داشت: «این‌طور فکر می‌کنم»

.
منبع: خبر فوری / https://www.khabarfoori.com

کاخ سفید: بایدن در زمان مناسب با پوتین دیدار خواهد کرد