روسیه: آمریکا به خاطر اظهارات بایدن علیه پوتین عذرخواهی کرد

  • شرح خبر
  • سایر اخبار
6055b2c2d2ede_6055b2c2d2ee0

سفیر روسیه در آمریکا گفت: سفارت مسکو در واشنگتن نامه‌های زیادی از شهروندان آمریکا دریافت کرده که به دلیل اظهارات توهین‌آمیز اخیر رئیس‌جمهور کشورشان عذرخواهی کرده‌اند.

آنتونوف در بیانیه‌ای که بر روی صفحه فیس‌بوک این سفارتخانه قرار گرفت، اعلام کرد: مایلم عمیق‌ترین قدردانی خود را از شهروندان آمریکایی که در حمایت از گسترش روابط دوستانه بین روسیه و ایالات متحده نامه‌هایی به سفارتخانه فرستاده‌اند، ابراز کنم.

وی افزود: افراد زیادی مخالفت خود با اظهارات نسنجیده درباره فدراسیون روسیه که اخیراً از واشنگتن بیان شد را اعلام و بابت آن عذرخواهی کرده‌اند.

این دیپلمات روس در ادامه گفت: عمیقاً تحت تاثیر موضع دلسوزانه و فعال مردم عادی در آمریکا که متوجه هستند که گفت‌وگو میان کشورهای ما باید بر مبنای احترام متقابل و برابری باشد، قرار گرفتم. این رویکردِ شهروندان آمریکایی نشان می‌دهد که پتانسیل عادی سازی روابط بین مردم روسیه و آمریکا همچنان وجود دارد.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد دولت آمریکا به صدای رای‌دهندگان توجه کند و به مسیر خود با هدف تخریب بیشتر روابط دوکشور که به شدت در حالت تقابلی قرار گرفته، ادامه ندهد.

.
منبع: خبر فوری / https://www.khabarfoori.com

روسیه: آمریکا به خاطر اظهارات بایدن علیه پوتین عذرخواهی کرد