آلمان: احتمالا واکسن اسپوتنیک وی در کشور تولید کنیم

  • شرح خبر
  • سایر اخبار
60560cea00477_60560cea00479

رئیس جمهور ایالت بایرن آلمان به رغم مقاومت اولیه کشورهای اروپایی با واکسن روسی کرونا در مصاحبه با روزنامه آلمانی گفت: این ایالت ممکن است واکسن اسپوتنیک وی را تولید کند.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، این مقام آلمانی در مصاحبه با روزنامه فرانکفورتر آلگماینه زایتونگ( FAZ) ضمن بیان این مطلب گفت «ما باید به طور کلی آزادانه تر فکر کنیم. این بدان معناست که به زودی به واکسن اسپوتنیک وی در صورت مطابقت آن با شروط لازم مجوز دهیم.

وزارت بهداشت ایالت بایرن آلمان نیز روز جمعه گفت که شرکت داروسازی آر فارم روسیه که واکسن اسپوتنیک وی را تولید می کند ۳۰ میلیون یورو برای توسعه تاسیسات تولید این واکسن در شهر ایلرتیسن ایالت بایرن اختصاص داده است.

واکسن اسپوتنیک وی در ۵۳ کشور، شامل بیش از یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون نفر مجوز استفاده گرفته است.

فوریه گذشته مجله معتبر پزشکی لانست گزارش داد این واکسن ۹۱.۶ درصد در برابر کرونا موثر است.

موسسه تحقیقاتی اپیدمولوژی و میکروبایولوژی گامالیا واکسن اسپوتنیک وی را تولید کرده و این اولین واکسن جهانی روسیه است که رسما برای مقابله با کووید-۱۹ تایید شده است.

پیشتر آنگلا مرکل صدراعظم آلمان که جایگاهش به دلیل نحوه مدیریت ویروس کرونا واکنش هایی را برانگیخته است در مورد واکسن اسپوتنیک وی گفته بود، من فکر می کنم که بعد از ثبت این واکسن باید در اتحادیه اروپا مورد استفاده قرار بگیرد.

آنگلا مرکل در جمع خبرنگاران گفت هنوز مشخص نیست که اتحادیه اروپا این واکسن روسی را خریداری خواهد کرد یا نه ،‌ اما اگر کمیسیون اروپا تصمیم به این کار نگیرد، آلمان ممکن است واکسن روسی را به تنهایی سفارش دهد.

.
منبع: خبر فوری / https://www.khabarfoori.com

آلمان: احتمالا واکسن اسپوتنیک وی در کشور تولید کنیم