علیخانی، موفق‌تر از مدیری در اجرای «دورهمی»!

  • شرح خبر
  • سایر اخبار
6056e95a1168d_6056e95a1168f

تلویزیون برای تحویل سال برنامه‌های مختلفی درنظر گرفته بود که برخی پس از پخشِ آن به کیفیت برنامه و اینکه کار خارق‌العاده و متفاوتی در میانِ برنامه‌ها دیده نمی‌شود، انتقاد کردند.

هر سال با نزدیک شدن به لحظات سال تحویل، صدا و سیما ویژه برنامه‌هایی را از تلویزیون پخش می‌کند اما نکته‌ای که وجود دارد این است که به نظر می‌رسد تلویزیون نتوانسته آنطور که باید و شاید، نظر مخاطبان را به خودش جلب کند و هرسال یک روند تکراری را دنبال می‌کند. برنامه‌های تلویزیونی هرسال، طبق یک روال همیشگی‌ تعدادی سلبریتی و یا هنرمند سرشناس را به برنامه دعوت می‌کنند و خانم و آقای مجری که بیشتر تهیه‌کنندگان میلِ به استفاده از بازیگر و اخیراً هم خواننده دارند، با او گفت‌وگو می‌کنند. البته معلوم نیست رقابت شبکه‌ها در آوردنِ میهمانان تکراری از کجا نشأت می‌گیرد؟ اما چیزی که کاملا مشخص است این است که تا کنون و پس از گذشت چند سال تلویزیون دیگر نتوانسته خلاقیت خاصی برای جذب مخاطب به خرج دهد.

«فرمول یک» و برنامه تکراری علی ضیا

 دکور برنامه «فرمول یک» با اجرای علی ضیا، سعی داشت که کمی متفاوت‌تر از دکورهای مرسوم تلویزیون باشد، دکوری که بدون هیچ ابداع تازه و ویژه‌ای روی آنتن رفت تا بحث زباله پلاستیکی و بازیافت آن را به مخاطبان یادآوری کند، یک میز بزرگ که جلوی آن با بطری‌های رنگی رنگی طراحی شده بود، کاری که پیش‌تر از این ماجرا برنامه خندوانه آن را انجام داده بود، البته در قالب گسترده‌تر و زیباتر، نحوه اجرای برنامه‌ها و میزبانی از مخاطبین هم مانند هر سال روال تکراری خود را پشت سر گذاشت، یک‌طرف میز علی ضیا و طرف دیگر میهمان برنامه ایستاده بود، در پخش آیتم‌ها اما کمی خلاقیت و نوآوری به چشم می‌خورد اما نه آنقدری که «فرمول یک» علی ضیا رو تبدیل به یک برنامه خاص و متفاوت کند.

«فرمول ۱۴۰۰» یکی از آیتم‌های نوستالژیک برنامه بود که در آن خوانندگانی، چون مجید اخشابی، فریدون آسرایی، امیر تاجیک، حمید حامی، آهنگ‌های قدیمی‌شان را در فضایی بازسازی شده خواندند. «فرمول کمدی» که یکی دیگر از آیتم‌های دوره جدید «فرمول یک» به حساب می‌آمد، با حضور کمدین‌ها، فضای شادی برای مخاطبان رقم زد. فریبا نادری، محمد نادری و سیما تیرانداز نیز از چهره‌هایی بودند که استندآپ کمدی اجرا ‌کردند.

علیخانی، موفق‌تر از مدیری در اجرای «دورهمی»!

موسیقی، برگ برنده «صبح فروردین»

چند مجری ثابت و مشخص برای اجرا در ویژه برنامه‌های نوروز وجود دارد که انگار هیچ وقت قرار نیست تغییر کنند البته گاهی اوقات، ممکن است یکی از این مجری‌ها تغییر کند، اما به طور پیش فرض و بدون این که کنداکتور پخش برنامه‌های تلویزیونی را ببینیم می‌دانیم که نام علی ضیا، احسان علیخانی و محمد سلوکی ممکن است در یکی از شبکه‌ها به چشم بخورد. در ویژه برنامه نوروز «صبح فروردین» که از شبکه دو سیما پخش شد، محمد سلوکی و نجمه جودکی مسئولیت اجرای برنامه را برعهده داشتند، برنامه‌ای که با حضور محمود پاک نیت، مهوش صبرکن، مرجانه گلچین و محمد علیزاده حال و هوای عیدانه بیشتری به خودش گرفته بود اما شاید بهتر باشد به این مورد هم اشاره کنیم که حضور برخی از مهمان‌ها در برنامه‌های تلویزیونی دیده می‌شود، مهمانانی که آنقدر در برنامه‌های متعدد حضور داشتند، که حرف تازه کمتری برای گفتن دارند. 

موضوع مهم‌تری که نه تنها در «برنامه صبح فروردین» بلکه همه ویژه برنامه‌های زنده نوروزی به چشم می‌آید یکی بودن حرف‌ها، دکور برنامه و حتی نحوه ورد مهمان و اجرای برنامه است که شاید اگر کمی خلاقیت وارد محتوای برنامه شود مخاطبان بیشتری پای تلویزیون بنشینند. تنها برگ برنده‌ این برنامه میهمانانی در حوزه‌های مختلف اعم از چهره‌های هنری، فرهنگی، ورزشی، اجتماعی، خانواده کادر درمان و شهدای مدافع سلامت بود. از جمله بخش‌های در نظر گرفته شده برای این برنامه اجرای موسیقی زنده با حضور خوانندگان مختلف و پرداختن به آئین‌های نوروزی در اقوام ایرانی و نوروز در کشورهای دیگر به ویژه تاجیکستان وافغانستان بود که به نظر می‌سید با کمی خلاقیت به آن نگاه شده است.

احسان علیخانی که هیچ وقت از این رقابت باز نمی‌ماند و سالیان سال است که به طور زنده از شبکه سه سیما ویژه برنامه سال تحویل را اجرا می کند، امسال چند ویژه‌برنامه تدارک دیده و از دو روز مانده به عید، میهمان خانه‌ها است. ۲۸ اسفند، اولین ویژه‌برنامه از حوالی ساعت ۱۹:۳۰ و بعد از خبر ورزشی شروع شد و فینالیست‌های امسال مسابقه بزرگ استعدادیابی ایران به همراه مربیان‌شان، میهمانان این برنامه تلویزیونی‌ شدند، البته فینالیست‌های محبوب سال گذشته «عصر جدید» هم به عنوان حامی، به کمک ۵ فینالیست امسال آمدند.

۲۹ اسفند هم ویژه‌برنامه «عصر جدید» از حوالی ساعت ۱۹:۳۰ شروع شد و رأس ساعت ۱۲ شب جمعه، درگاه‌های رای‌گیری این برنامه بسته  شد و فصل دوم «عصر جدید»، با غوغای پرشور اعلام نتایج و مشخص شدن قهرمان به پایان رسید اما روز عید یعنی ۳۰ اسفند هم، «عصر جدید» از حدود ساعت ۱۰ صبح، شروع سال جدید را جشن گرفتند و با حضور چهره‌های سرشناسی چون علی نصیریان سال را تحویل کردند.

رضا صادقی جای محمد علیزاده

«نوروزترین نوروز» ویژه‌برنامه‌ای که با حاشیه به مخاطب معرفی شد؛ حاشیه‌ای به نام امیرحسین صدیق و همسرش که در آستانه پخش، ترکیبِ‌ مجریانبه طور ناگهانی تغییر کرد و البته مثلِ سال گذشته با شگفتانه‌ای همراه شد. سال گذشته محمد علیزاده و امسال هم رضا صادقی به آنتن شبکه پنج سیما رفتند. البته این برنامه تنها ویژه سال تحویل نبود و این ویژه برنامه از ۲۶ اسفند آغاز شده و تا ۱۳ فروردین‌ هم به صورت زنده ادامه خواهد داشت. 

علیخانی در «دورهمی » موفق‌تر از «عصر جدید» بود

در سال‌های اخیر برنامه «دورهمی» با اجرای مهران مدیری پای ثابت برنامه‌های نوروزی بوده است، اما امسال از پخش «دورهمی در ایام نوروز خبری نیست. اما قسمت پایانی فصل چهارم این برنامه تلویزیونی که به طور ویژه طراحی شده بود، با حضور احسان علیخانی به عنوان مهمان این برنامه، شنبه ۳۰ اسفند همزمان با تحویل سال نو روی آنتن خواهد رفت. بنابراین بعد از سال تحویل، ویژه برنامه شبکه نسیم قسمت آخر و ویژه «دورهمی» را با حضور احسان علیخانی روی آنتن برد. مهران مدیری تاکنون دو بار میزبان احسان علیخانی بوده، اما در این ویژه برنامه احسان علیخانی هم میهمان برنامه بود و هم کسی که از مهران مدیری سوال می‌پرسید و خنده را روی لبان مخاطب می‌آورد که به نظر می‌رسد برای جذب مخاطب، علیخانی در برنامه «دورهمی» موفق‌تر از «عصر جدید» عمل کرده است.

علیخانی، موفق‌تر از مدیری در اجرای «دورهمی»!

.
منبع: خبر فوری / https://www.khabarfoori.com

علیخانی، موفق‌تر از مدیری در اجرای «دورهمی»!