سه فیلم از سینمای ایران در جشنواره فیلم ونیز 2020

  • شرح خبر
  • سایر اخبار

فیلم «خورشید» ساخته مجید مجیدی در بخش مسابقه(شیر طلایی) و دو فیلم از شهرام مکری و احمد بهرامی در بخش افق‌های هفتاد و هفتمین جشنواره فیلم ونیز

به گزارش سلام سینما فهرست فیلم‌های هفتاد و هفتمین جشنواره فیلم ونیز اعلام شد و سه فیلم از سینمای ایران در بخش رقابتی و افق‌ها راه یافتند.

فیلم «خورشید» جدیدترین ساخته مجید مجیدی یکی از فیلم های بخش رقابتی جشنواره ونیز خواهد بود که برای کسب جایزه شیر طلایی این رویداد سینمایی رقابت خواهد کرد.

دو فیلم «جنایت بی دقت» به کارگردانی شهرام مکری و «دشت خاموش» از احمد بهرامی نیز نمایندگان سینمای ایران در بخش افق های جشنواره ونیز هستند.

هفتاد و هفتمین جشنواره بین المللی فیلم ونیز اولین رویداد مهم سینمایی که پس ازبحران جهانی کرونا به صورت فیزیکی  از تاریخ ۲ تا ۱۲ سپتامبر (۱۲ تا ۲۲ شهریور ۱۳۹۹) برگزار می‌شود.

فیلم «خورشید»

سه فیلم از سینمای ایران در جشنواره فیلم ونیز 2020

این فیلم به کارگردانی مجید مجیدی، داستان علی کودک دوازده ساله‌ای است که همراه دوستانش با دزدی قطعات و کار در یک انبار لاستیک ، زندگیشان را می گذرانند تا اینکه با پیشنهاد جدیدی از سوی خلافکاران محل مواجه می شوند.

«خورشید» که در سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر به نمایش درآمد، سیمرغ بلورین بهترین فیلم و فیلم نامه را کسب کرد.

جواد عزتی,  علی نصیریان,  طناز طباطبایی,  روح الله زمانی,  ابوالفضل شیرزاد,  شمیلا شیرزاد,  علی غابشی,  مانی غفوری,  محمدمهدی موسوی و صفر محمدی بازی کرده اند.

 

فیلم «جنابت بی‌دقت»

سه فیلم نماینده سینمای ایران در جشنواره ونیز - کیانا منتجبی در فیلم «جنایت بی دقت»

این فیلم مضمونی مرتبط با سینما دارد و درباره تماشاگرانی است که قبل از شروع اکران فیلمی در سینما درباره آن حرف می‌زنند و با شروع ماجرا بر پرده سینما، داستان آنها و قصه فیلم با هم یکی می‌شود.

بابک کریمی، راضیه منصوری، ابوالفضل خانی، محمد ساربان، عادل یراقی، محمد بهرازنیا و بهزاد دورانی بازیگران جدیدترین ساخته‌ی شهرام مکری هستند.

 

فیلم «دشت خاموش»

سه فیلم نماینده سینمای ایران در جشنواره ونیز - مهدیه نساج در فیلم «دشت خاموش»

فیلم سینمایی «دشت خاموش» به نویسندگی و کارگردانی احمد بهرامی و تهیه کنندگی سعید بشیری سال گذشته در سکوت خبری و در حومه ی شهر تهران ساخته شد.

علی باقری، فرخ نعمتی ، مهدیه نساج، ناصر علاقمندان، مجید فرهنگ، تورج الوند، نرگس امینی، محسن یگانه، راضیه ایرانی، شقایق آقا زاده، مهتاب خوش منش، پارسا و آرشا سبحانی، اهورا و برسام بهرامی و  مینا سرقره بازیگران « دشت خاموش» هستند.

 

هفتاد و هفتمین جشنواره فیلم ونیز قرار است که امید جدیدی برای بازگشایی دوباره کسب‌وکارهای سینمایی باشد، حتی با برنامه‌ی کوتاه‌تر، فاصله‌گذاری اجتماعی و مکان‌های اکران در فضای باز.

«کیت بلانشت» رئیس هیات داوران بخش رقابتی امسال است.

Daniele Luchetti’s Lacci، اولین فیلم ایتالیایی در ده سال اخیر است که جشنواره ونیز را افتتاح خواهد کرد. Molecole مستند کارگردان ونیزی Andrea Segre که در زمان قرنطینه‌ی شهر ونیز هم ساخته شده در شب اول جشنواره در ۱ سپتامبر 2020 روی پرده خواهد رفت.

برای پیروی کردن از قوانین فاصله‌گذاری ایتالیا به دلیل شیوع ویروس کرونا، جشنواره اعلام کرده که حداقل نصف صندلی‌ها را خالی خواهد گذاشت و دمای بدن مهمانان هم اندازه‌گیری می‌شود و مهمان‌ها باید فاصله‌گذاری اجتماعی را رعایت و از ماسک استفاده کنند.

.
منبع: سلام سینما | https://www.salamcinama.ir

سه فیلم از سینمای ایران در جشنواره فیلم ونیز 2020