تاریخ اکران «تنت» فیلم جدید «نولان» باز هم به تاخیر افتاد

  • شرح خبر
  • سایر اخبار

کمپانی برادران وارنر اعلام کرد که فیلم هیجانی و جاسوسی تنت (Tenet) به کارگردانی کریستوفر نولان را از تقویم اکران خارج کرده است.

به گزارش سلام سینما، فیلم هیجانی جاسوسی «تنت»(Tenet) در حالی از برنامه اکران خارج شده است که بر اساس آخرین اعلام قرار بود از تاریخ ۱۲ اوت در آمریکا اکران خود را آغاز کند.

برادران وارنر هنوز تاریخ جدیدی برای رونمایی از فیلم جدید «نولان» اعلام نکرده است.

«تنت» با نام انگلیسی «Tenet» قرار در ابتدا قرار بود در تاریخ ۱۷ می اکران شود تا اولین فیلم مهمی باشد که پس از بازگشایی سالنهای سینما به نمایش گذاشته میشود اما ادامه روند افزایش موارد ابتلا به ویروس کرونا تاریخ اکران آن را به ۳۱ جولای تغییر داد و در نهایت بحران جهانی کرونا تاریخ اکران این فیلم را به ۱۲ اوت تغییر داده بود.

تاریخ اکران «تنت» فیلم جدید «نولان» باز هم به تاخیر افتاد

«توبی اِمریچ» رئیس کمپانی برادران وارنر در بیانیه ای ضمن تشکر از حمایت سینماداران و اعلام این که به تعهد خود برای نمایش سینمایی فیلم «تنت» در سراسر جهان پایبند است گفت:

«متاسفانه شیوع ویروس کرونا در حال افزایش است و ما را ناگزیر کرده تا تاریخ اکران فیلم هایمان را مجدد ارزیابی کنیم. در میان تمامی این عدم اطمینان نسبت به شرایط آینده، تصمیم گرفتیم تا تاریخ اکران فیلم «اِنگاره» را برای دو فیلم دیگرمان خالی کنیم اما به زودی تاریخ اکران جدیدی را برای این فیلم فوق العاده در سال ۲۰۲۰ مشخص خواهیم کرد. ما این فیلم را به شکل سنتی و همزمان در سراسر جهان اکران نخواهیم کرد». 

تغییرات احتمالی در تاریخ نمایش آثار سینمایی در حالی روی می دهد که شیوع ویروس کرونا در آمریکا شدت گرفته و فرماندار کالیفرنیا نیز از هفته پیش دستور تعطیلی مجدد سالن‌های سنیمایی این ایالت را صادر کرد و ایالت نیویورک نیز برنامه بازگشایی  سینماها را به تعویق انداخته است. 

کریستوفر نولان یکی از طرفداران اصلی اکران سینمایی است و کمپانی برادران وارنر تا یافتن زمانی مناسب برای اکران سینمایی فیلم جدید این کارگردان منتظر خواهد ماند و این فیلم در سامانه های نمایش آنلاین فیلم اکران نخواهد شد. 

نولان پیش از این گفته بودکه  فیلم جدیدش برای تجربه مخاطبان در سینما طراحی و ساخته شده است. 

در این فیلم «جان دیوید واشینگتن»، «مایکل کین»، «کنت برانا»، «رابرت پتینسون» و «الیزابت دبیکی» به ایفای نقش پرداخته‌اند و از دوربین‌ها و لنزهای IMAX برای ساخت آن استفاده شده است. 

منبع: ایسنا به نقل از ایندی وایر

.
منبع: سلام سینما | https://www.salamcinama.ir

تاریخ اکران «تنت» فیلم جدید «نولان» باز هم به تاخیر افتاد