شخصیت ها و شجره نامه سریال دارک (Dark)

  • شرح خبر
  • سایر اخبار

معرفی شخصیت های فصل اول تا سوم سریال دارک یا تاریک (Dark) به همراه تصویری از شجره نامه کاراکترها / راهنمایی برای پیچیدگی داستانی این سریال

اختصاصی سلام سینما – «دارک»(Dark) سریالی آلمانی است که توسط نتفلیکس پخش می‌شود. این سریال دارای کاراکترهای مرموزی است که با جلو رفتن داستان، چهره‌ها در سنین متفاوت در سه بازه‌ی زمانی مختلف داستان دیده می‌شوند.

برای کمک کردن به مخاطبان سریال «دارک»(Dark) تصمیم گرفته‌ایم تا راهنمای کاراکترهای این سریال را بسازیم.

شخصیت ها و شجره نامه سریال دارک (Dark)

**خطر لو رفتن داستان**

– جوناس کانوالد، آدام، غریبه

«جوناس» یکی از شخصیت‌های مثبت اصلی سریال است. ما در ابتدا، سریال را با نوجوانی‌اش در شهر ویندن آلمان و سفرهای او در زمان، آغاز می‌کنیم. او در میانسالی با نام «غریبه» و در کهنسالی با چهره‌ای به شدت آسیب‌دیده بنام «آدام» در سریال دیده می‌شود.

شخصیت سریال دارک - جوناس کانوالد - آدام - غریبه

 

هانا کانوالد، کروگر

نام «هانا» بعد از ازدواج به «کروگر» تغییر پیدا می‌کند. در ابتدا او به عنوان مادر «جوناس» معرفی می‌شود که سال 2019 در شهر ویندن زندگی می‌کند. اما در فلش‌بک‌هایی که به سال 1986 برمی‌گردد، بیشتر با دوران جوانی «هانا» آشنا می‌شویم.

 شخصیت سریال دارک (Dark) - هانا کانوالد - کروگر

 

مایکل کانوالد، میکل نیلسن

«میکل نیلسن» پسر «اولریش» و «کاترینا» است که در قسمت اول سریال گم شده و اثری از او نیست. در ادامه مشخص می‌شود که او سال 1986 سفر کرده و آنجا گیر افتاده است. «اینس کانوالد» او را به فرزندی می‌گیرد و نام او به «مایکل» تغییر می‌کند. او بزرگ می‌شود، با «هانا» ازدواج می‌کند و در نتیجه پدر «جوناس» می‌شود.

شخصیت سریال دارک (Dark) - مایکل کانوالد - میکل نیلسن

 

اینس کانوالد

«اینس کانوالد» نامادری «میکل» و مادربزرگ «جوناس» است. در ابتدا او را در سال 2019 ملاقات می‌کنیم که بسیار سالخورده است.  در فصل اول، «اینس» را در سال 1986به عنوان پرستار بیمارستانی در ویندن و در سال 1953به عنوان دختری جوان می‌بینیم.

شخصیت های سریال دارک (Dark) - اینس کانوالد

 

دنیل کانوالد

«دنیل کانوالد» پدر «اینس کانوالد» و جدّ «جوناس» است. او را در فصل اول به عنوان همکار «ایگون تیدمان» در اداره پلیس ویندن در سال 1953 می‌بینیم.

شخصیت های سریال دارک (Dark) - دنیل کانوالد

 

اولریش نیلسن

«اولریش» پدر «میکل» است. اولین بار او را در میانسالی می‌بینیم که با «هانا کانوالد» روابط شخصی دارد. در فلش‌بک‌ها به سال 1986 دروان نوجوانی او را می‌بینیم. در قسمتی از فصل اول سریال، او از سال 2019 به 1953 سفر می‌کند و به سرعت زندانی می‌شود. پس از مدتی را که در زندان می‌گذراند، در سال 1986 تبدیل به مردی سالخورده می‌شود.

شخصیت های سریال دارک (Dark) - اولریش نیلسن

 

کاترینا نیلسن، آلبرس

نام «کاترینا نیلسن» پس از ازدواج به «آلبرس» تغییر پیدا می‌کند. اما در ابتدا همه او را با نام اصلی‌اش «کاترینا نیلسن» به عنوان همسر «اولریش» می‌شناسند. همانطور که در فلش‌بک‌ها به سال 1986 می‌بینیم، او در دوران دبیرستان به نامزدی «اولریش» درآمده است. «کاترینا» مادر «میکل» و همچنین دو نوجوان دیگر به نام‌های «مارتا» و «ماگنوس» است.

شخصیت سریال دارک (Dark) - کاترینا نیلسن - آلبرس

 

مارتا نیلسن

«مارتا» تنها دختر «اولریش» و «کاترینا» است که رابطه‌ی عاشقانه‌ای بین او و «جوناس» وجود دارد. در فصل اول می‌بینیم که «جوناس» درمی‌یابد «مارتا» عمه‌ی اوست.

شخصیت سریال دارک (Dark) - مارتا نیلسن

 

ماگنوس نیلسن

«ماگنوس» برادر «مارتا» و «میکل»، و سومین فرزند «اولریش» و «کاترینا» است. در فصل دوم سریال، سکانس‌های کوتاهی از بزرگسالی او را می‌بینیم. عمده‌ی نقش او مربوط به دوران نوجوانی‌اش در سال 2019 است.

شخصیت سریال دارک (Dark) - ماگنوس نیلسن

 

–  یانا نیلسن

«یانا» مادر «اولریش» است. اولین بار او را به عنوان زنی سالخورده در سال 2019 می‌بینیم اما با فلش‌بک‌هایی که در داستان به سال 1986 می‌خورد، او را می‌بینیم که عزادار پسرش گمشده‌اش «مدز» است. او در سال 1953 با «اینس کانوالد» رابطه‌ی دوستانه داشته است.

شخصیت سریال دارک (Dark) - یانا نیلسن

 

ترونته نیلسن

«ترونته» همسر «یانا» و پدر «اولریش» است که در دوران جوانی در سال 1953 به شهر ویندن نقل مکان کرده است. او گذشته‌ای طولانی با زنی دیگر به نام «کلودیا تیدمان» دارد. «ترونته» برای اولین بار در سال 2019 با سفر در زمان آشنا می‌شود.

شخصیت سریال دارک (Dark) - ترونته نیلسن

 

اگنس نیلسن

«اگنس نیلسن» مادر «ترونته» است. او در سال 1953 به ویندن نقل مکان کرده و در خانه‌ای مشترک با خانواده‌ی «تیدمان» زندگی می‌کرده است. «اگنس» رابطه‌ای عاشقانه با «دوریس تیدمان» داشته است.

شخصیت سریال دارک (Dark) - اگنس نیلسن

 

نواه، هانو تاوبر

«نواه» برادر «اگنس» است که به عنوان کشیش کلیسای سنت کریستوفر در شهر ویندن شناخته می‌شود. او در زمان سفر می‌کند و در دوران میانسالی فناناپذیر به نظر می‌رسد.

شخصیت سریال دارک (Dark) - نواه - هانو تاوبر

 

کلودیا تیدمان

«کلودیا تیدمان» یکی دیگر از شخصیت‌های اصلی سریال است که جدا از «جوناس/آدام» که به دنبال تحت کنترل گرفتن سفر در زمان است. دوران میانسالی او را در سال 1986 و دوران دوستی او با «ترونته» را در سال 1953 می‌بینیم. او در دوران کهنسالی چندین بار سفر در زمان را تجربه می‌کند.

شخصیت سریال دارک (Dark) - کلودیا تیدمان

 

گرچن

«گرچن» سگ «کلودیا» است که سفر در زمان را تجربه می‌کند. او در سال 1953 با دویدن به سمت غارهای ویندن گم می‌شود و در سال 1986 به آغوش کلودیا که چند سال بزرگ شده است،‌ برمی‌گردد.

شخصیت سریال دارک (Dark) - گرچن

 

رجینا تیدمان

«رجینا» دختر «کلودیا» است اما مشخص نیست پدر او کیست. برای اولین بار «رجینا»ی میانسال را در حال رفتن به یک هتل محلی در ویندن در سال 2019 می‌بینیم. در سال 1986 «رجینا» نوجوانی مضطرب و خجالتی تا آنکه با «الکساندر/بوریس» آشنا می‌شود.

شخصیت سریال دارک (Dark) - رجینا تیدمان

 

الکساندر تیدمان، بوریس نیوالد

«الکساندر» در سال 1986 تحت شرایطی رازآلود برای اولین بار وارد ویندن می‌شود. او به سرعت با «رجینا» آشنا می‌شود و پس از مدتی با او ازدواج می‌کند. اسم واقعی او «بوریس نیوالد» است اما در نوجوانی هویت «الکساندر کولر» می‌دزدد و پس از ازدواج با «رجینا» نام خانوادگی‌اش را به «تیدمان» تغییر می‌دهد.

شخصیت سریال دارک (Dark) - الکساندر تیدمان - بوریس نیوالد

 

بارتوش تیدمان

«بارتوش» تنها فرزند «الکساندر» و «رجینا» است. او و «مارتا» با هم رابطه‌ای عاشقانه داشتند اما پس از برقراری ارتباط دوباره «مارتا» و «جوناس»، این رابطه‌ی عاشقانه با چالش مواجه شده است.

شخصیت سریال دارک (Dark) - بارتوش تیدمان

 

ایگون تیدمان

«ایگون» پدر «کلودیا» و پدربزرگ «رجینا» است. او یک افسر پلیس در شهر ویندن بود که پرونده‌های افراد گمشده در سالهای 1953 و 2019 را بررسی کرده است.

شخصیت سریال دارک (Dark) - ایگون تیدمان

 

دوریس تیدمان

«دوریس» همسر «ایگون» و مادر «کلودیا» است. «دوریس» و «اگنس نیلسن» در سال 1953 رابطه‌ای عاشقانه با هم داشتند.

شخصیت سریال دارک (Dark) - دوریس تیدمان

 

اچ.جی.تانهاوس

«تانهاوس» یک ساعت‌ساز است که در سالهای 1953 و 1986 مغازه‌ای کوچک در شهر ویندن دارد. او نویسنده‌ی کتاب «سفری در زمان» است که چندین بار به «جوناس» و «کلودیا» برای سفر در زمان کمک می‌کند.

شخصیت سریال دارک (Dark) - اچ.جی.تانهاوس

 

شارلوت داپلر

«شارلوت» نوه‌ی «تانهاوس» است که در سال 1986 یک نوجوان بود و در سال 2019 در اداره‌ی پلیس کار می‌کند. در پایان فصل دوم متوجه می‌شویم که «شارلوت» دختر «نواه» و «الیزابت»(دختر شارلوت) است. این یکی از عجیب‌ترین پارادوکس‌های سریال است.

شخصیت سریال دارک (Dark) - شارلوت داپلر

 

فرانزیسکا داپلر

«فرانزیسکا» خواهر «الیزابت» و دومین فرزند «شارلوت» و «پیتر» است. اولین بار در سال 2019 او را می‌بینیم که در نوجوانی شدیداً دلباخته‌ی «مگنوس» است. چندی بعد «فرانزیسکا» را در بزرگسالی می‌بینیم که در کنار «آدام» و «ماگنوس» در حال کار کردن است.

شخصیت سریال دارک (Dark) - فرانزیسکا داپلر

 

پیتر داپلر

«پیتر»، همسر «شارلوت» و پدر «فرانزیسکا» و «الیزابت» است که به عنوان یک روانشناس در شهر ویندن زندگی می‌کند. او فرزند «هلگ» است.

شخصیت سریال دارک (Dark) - پیتر داپلر

 

هلگ داپلر

«هلگ» پدر «پیتر» است که در نوجوانی مورد حمله‌ی «اولریش» قرار گرفته و یک طرف از صورت و گوشش زخم برداشته است. کودگی «هلگ» در سال 1953، بزرگسالی او در سال 1986 و کهنسالی‌اش را در سال 2019 می‌بینیم.

شخصیت سریال دارک (Dark) - هلگ داپلر

 

برند داپلر

«برند» پدر «هلگ» و پدربزرگ «پیتر» است. او از موسسان مرکز اتمی در شهر ویندن است که بخش مهمی از سفر در زمان و آسیب به شهر ویندن را در بر می‌گیرد.

شخصیت سریال دارک (Dark) - برند داپلر

 

گرتا داپلر

«گرتا» مادر «هلگ» است. در فصل اول او را در حال اعتراف نزد کشیش می‌بینیم که می‌گوید مطمئن نیست «هلگ» فرزند «برند» است.

شخصیت سریال دارک (Dark) - گرتا داپلر

 

توربن فولر

«توربن» یکی دیگر از مأموران پلیس شهر ویندن در سال 2019 است. او «اولریش» و «شارلوت» را تحت نظر دارد و چشم‌بندی به یکی از چشمانش دارد اما دلیل جراحت او مشخص نیست. او به صورت مخفیانه نیز برای «الکساندر تیدمان» کار می‌کند.

شخصیت سریال دارک (Dark) - توربن فولر

 

برنادت فولر

«برنادت» یک روسپی دوجنسه و خواهر «توربن» است که کنار یک بارانداز خارج از شهر ویندن کار می‌کند.

شخصیت سریال دارک (Dark) - برنادت فولر

 

یورگن اوبندورف

«یورگن اوبندورف» یکی دیگر از افراد بزرگسال شهر ویندن در سال 2019 است. او بطور مخفیانه برای «الکساندر» کار می‌کند که قصد راه‌اندازی مرکز انرژی هسته‌ای ویندن در سال 2019 را دارد. پسرش «اریک» یکی از نوجوانانی است که در فصل اول سریال گم شده‌اند.

شخصیت سریال دارک (Dark) - یورگن اوبندورف

 

اریک اوبندورف

«اریک» که در فصل اول سریال گم شده، هنگام تست ماشین زمان روی او توسط «نواه»، در سال 1986 ربوده شده و به پناهگاه برده شده است. «اریک» کشته شده و جنازه‌اش به سال 1953 فرستاده شده است.

شخصیت سریال دارک (Dark) - اریک اوبندورف

 

بارتوش تیدمان در دوران بزرگسالی

همانطور که در فصل سوم مشخص شد، «بارتوش» در نوجوانی به سال 1888 سفر کرده است. او در گذشته بزرگ شده و در واقع مردی که توسط «نواه» جوان در فصل دوم کشته می‌شود، «بارتوش» در دوران بزرگسالی است. در فصل سوم مشخص می‌شود که «بارتوش» پدر «نواه»(هانو) و «اگنس» است.

شخصیت سریال دارک (Dark) - بارتوش تیدمان در دوران بزرگسالی

 

سیلیا

«سیلیا» همسر «بارتوش» و دختر «هانا کانوالد» است. در فصل سوم می‌بینیم که رابطه‌ی «ایگون» و «هانا» منجر به تولد «سیلیا» می‌شود.

شخصیت سریال دارک (Dark) - سیلیا

 

مارتا، ایوا

در فصل سوم متوجه می‌شویم که جهان‌های متفاوتی وجود دارند. در جهانی دیگر نسخه‌ی دیگری از «مارتا» با نام «ایوا» وجود دارد.

شخصیت سریال دارک (Dark) - مارتا، ایوا

 

ناشناخته‌ها

در فصل سوم «جوناس» و «مارتا» صاحب فرزند می‌شوند اما این فرزند هیچ نامی ندارد و در تیتراژ سریال، «ناشناخته» نامیده شده است. او در زمان سفر می‌کند و جوانی، بزرگسالی و میانسالی او را می‌بینیم.

شخصیت سریال دارک (Dark) - ناشناخته‌ها

منبعreddit + insider

ده حقیقت جذاب درباره سریال دارک

 

 

خبرهای مرتبط:

نکات جالبی که درباره فصل اول تا سوم سریال «دارک»(Dark) باید بدانید


بهترین سریال‌های جنایی که نباید از دست بدهید


بهترین و جدیدترین سریال های سال ۲۰۱۹ براساس امتیاز IMDb


نقد فصل سوم سریال «دارک» (Dark)

 

.
منبع: سلام سینما | https://www.salamcinama.ir

شخصیت ها و شجره نامه سریال دارک (Dark)