دیوید فینچر مجموعه‌ای تلویزیون برای قدردانی از فیلم‌های محبوب می‌سازد

  • شرح خبر
  • سایر اخبار
دیوید فینچر مجموعه‌ای تلویزیون برای قدردانی از فیلم‌های محبوب می‌سازد

دیوید فینچر یکی از تحسین برانگیزترین فیلم‌های سال ۲۰۲۰ یعنی «منک» (Mank) را ساخت، اما این کارگردان قدیمی به دنبال استقبال گرم نتفلیکس، قصد بی‌کار نشستن ندارد. فینچر با پروژه‌های پیش رویش، از جمله پیش درآمد فیلم «محله‌ی چینی‌ها» (Chinatown) محصول ۱۹۷۴ دست به کار خواهد شد. او در حال کار روی یک مجموعه‌ی تلویزیونی تحت عنوان «قدردانی فیلم» است که در آن مهمان‌ها درباره‌ی فیلم‌های دلخواه‌اشان بحث می‌کنند.

فینچر همراه با آرون سورکین طی مصاحبه‌ای که به‌تازگی در پادکست «انجمن کارگردان‌های آمریکا، نسخه‌ی کارگردان‌ها» (The Director’s Guild of the America’s The Director’s Cut) انجام داده‌اند، درباره‌ی چند پروژه که در حال کار بر روی آن‌هاست صحبت کرد. در این مصاحبه، فینچر سه پروژه را عنوان کرد، از جمله یک مجموعه‌ی کوتاه که توسط رابرت تاون، نویسنده‌ی فیلم‌نامه‌ی فیلم محله‌ی چینی‌ها ۱۹۷۴ و دو فیلم اول «مأموریت غیرممکن» (Mission Impossible) نوشته خواهد شد.

فینچر در این پادکست گفت: «من درگیر اقتباس از یک رمان گرافیکی فرانسوی درباره‌ی یک قاتل هستم. رابرت تاون و من در تلاشیم سریال کوتاهی را آغاز کنیم که به نوعی پیش درآمد محله‌ی چینی‌ها باشد؛ زمان جیک گیتس در محله‌ی چینی‌ها با حضور لو اسکوبار. من مشغول کار بر روی یک مجموعه درباره‌ی قدردانی از فیلم‌های دلخواهم، با مهمانان محبوبم و البته فیلم‌های دلخواه‌اشان آن‌ها هستم.»

مجموعه‌ی پیش‌درآمد بر اساس فیلم محله‌ی چینی‌ها مدتی است که در دست ساخت است. ددلاین در نوامبر ۲۰۱۹ گزارش داد که فینچر و تاون در حال ساخت این پروژه برای نتفلیکس هستند. فیلم اصلی محله‌ی چینی‌ها که به کارگردانی رومن پولانسکی ساخته شده، با بازی جک نیکلسون و فی داناوی همراه بود و تلاش‌های یک کارآگاه خصوصی برای افشای یک خیانت زناشویی را روایت می‌کند که در نهایت خود را درگیر تار و پود فریب و فساد می‌بیند. در آن زمان، ددلاین گزارش داد که این پیش درآمد بر روی نسخه‌ی جوان‌تر شخصیت نیکلسون متمرکز خواهد بود که در شهری کار می‌کند که «ثروتمندان و فساد، چیزهایی مانند زمین، نفت و گروه‌های خلافکاری را درگیر خود خواهند کرد.»

درباره‌ی فینچر باید گفت که «منک» مشهور، پایان فاصله‌ی طولانی این فیلم‌ساز از دیگر آثارش بود. آخرین پروژه‌ی کارگردانی وی قبل از منک، «دختر گمشده» (Gone Girl) در سال ۲۰۱۴ بود که با تحسین منتقدان هم مواجه شد. او پیش از این فیلم‌های سینمایی تحسین برانگیز دیگری مانند «شبکه‌ی اجتماعی» (The Social Network) و «باشگاه مبارزه» (Fight Club) و بیش از دو و نیم قسمت از «شکارچی ذهن» (Mindhunter) را در چند سال گذشته کارگردانی کرده است.

فینچر و سورکین در این پادکست درباره‌ی موضوعات مختلف دیگری از جمله پیچیدگی‌های فیلم منک و همچنین درباره‌ی واکنش پدر دیوید یعنی جک فینچر، فیلمنامه‌نویس و روزنامه‌نگار فقید، به فیلم «هفت» (Seven) صحبت کردند.

مکالمه‌ی کامل این دو نفر را می‌توانید از طریق SoundCloud بشنوید.

منبع: indiewire

.
منبع: دیجی‌کالا مگ | https://www.digikala.com/mag

دیوید فینچر مجموعه‌ای تلویزیون برای قدردانی از فیلم‌های محبوب می‌سازد