نکات تاتو خط لب و رژ لب

تاتو لب روشی است برای قرینه سازی لب یا حجیم سازی لب و خط لب و گاهی برای از بین بردن سفیدی بیش از حد لب ها استفاده می شود. لب قسمت مهمی از صورت است و باید مراقب از آن را جدی گرفت چ.ن لب در زیبایی صورت نقش دارد.
روش تاتو لب به این شیوه است که تمام نواقص لب را برطرف می کند لب را پر تر نشان می دهد و اگر از رنگ لب خود ناراضی هستید می توانید از تاتو لب استفاده کنید. لب بافتی حساس و پر از عروق خونی سطحی است. هنگام تاتو لب هیچ خونریزی اتفاق نمی افتد. بعد از انجام تاتو لب مراقب ویژه نیاز است مدت زمان درمان بعد از تاتو لب 10 روز است.
.

تاتو رژ لب

تاتو رژ لب بیشتر برای افرادی مناسب است که لب های کوچک دارند و یا می خواهند فرم و شکل و یا رنگ لب را تغییر دهند. بعضی افراد نیز به علت تصلدف یا ژنتیکی لب هایشان مشکل دارند که می توانند برای رفع مشکل از تاتو رژ لب استفاده کنند.
.

مزایای تاتو لب

✔ باعث صرفه جویی در زمان آرایش می شود.
✔ لب ها خوش رنگ تر و زیبا تر بنظر می رسند.
✔ چهره ی شما را جذاب می کند.
✔ لب ها را توپر تر نشان می دهند.
✔ همیشه در هر حالتی لب های شما رنگ دارد.
.

خط لب

اگر می خواهید خط لبی که ایجاد می کنید کاملا طبیعی به نظر برسد بهتر است با کمک سوزن های یک بار مصرف برای انجام این کار خطوطی بسیار ظریف مانند سایه به سمت داخل لب ایجاد کنید. ماندگاری خط لب به مراتب از کار در بافت لب بیشتر است. این تاتو مناسب کسانی می باشد که می خواهند لب هایشان کمی رنگ بگیرد و خط دار شود.
.

رنگ تاتو لب

رنگ تاتو لب ماندگاری زیادی ندارد و هرازگاهی نیاز به ترمیم دارد اگر می خواهید نتیجه ی مورد نظرتان را بگیرید باید 3الی 5 مرحله ترمیم انجام دهید یا اینکه هر 6 ماه یک بار ترمیم کنید. رنگ واقعی 2هفته بعد از انجام کار خودش را روی لب نشان می دهد،هر پوست واکنش متفاوتی به رنگ تاتو لب دارد. درهرصورت بعد از گذشت زمان رنگ تاتو لب شما به رنگ اصلی که بکار برده شده برمی گردد. توجه کنید رنگ استفاده شده بهتر است دو الی سه درجه تیره تر باشد تا هنگامی که تاچ آپ انجام می شود ریزش کمتری داشته باشد.
.

مراحل رنگ تاتو لب

رنگ اولیه خیلی پررنگ است و 4 یا 5 روز که پوست لایه برداری شود، این رنگ به همین صورت باقی می ماند. با گذشت چند روز رنگ اولیه لب ها کاملا از بین می روند و با انجام یک جلسه تاتو لب دوباره لب ها را به رنگ دلخواه در می آوریم. رنگ اصلی لب بعد ار 3الی 4 روز نمایان می شود.
.

نکات قبل از تاتو لب

✔ اگر تبخال می زند 5 روز قبل از انجام تاتو لب شروع به مصرف قرص اسیکلوویر 200 کند
✔ از قبل از تاتو لب مواد کافئینی مانند چای یا قهوه استفاده نکنید.
✔ بهتر است معرض تابش اشعه uv اشعه ماورا بنفش قرار نگیرید.
✔ لایه برداری و میکرودرم پوست را قبل از تاتو لب انجام ندهید.
✔ کرم ها و قرص هایی که باعث تحریک پوست می شوند را مصرف نکنید.
✔ قبل از جلسه تاتو از قرص ستیریزین استفاده نمایید البته اگر حساسیت دارید.
.

مراقبت بعد از تاتو لب

✔ تا 24 ساعت بعد از تاتو لب می توان از چای کیسه ای خنک شده برای کاهش التهاب و تورم استفاده کرد. برای این کار ابتدا چای کیسه ای را به مدت 5 دقیقه در آب جوش قرار دهید، سپس آن را داخل آب یخ گذاشته تا خنک شود. پس از خنک شدن، چای کیسه ای را به مدت 10 دقیقه روی لب ها قرار دهید. برای سادگی کار می توان چای کیسه ای را در فریزر نگه داشت و بار دیگر از آن استفاده کرد
✔ شب ها هنگام خواب ویتامین Eکمک بسزایی در ترمیم و درخشندگی پوست لب دارد.
✔ به مدت سه روز از شستن قسمت تاتو شده خودداری فرمایید.
✔روزی 3 بار با استفاده از گوش پاک کن به مدت یک هفته، از پماد ویتامین آ چشمی استفاده نمایید
✔ از خاراندن و کندن پوست های ایجاد شده در محل تاتو پرهیز کنید.
✔ بعد از انجام تاتو لب به مدت یک هفته از رفتن به سونا و استخر خودداری کنید.
✔ از قرار گرفتن در مقابل آفتاب تا زمان بهبود تاتو لب ، اجتناب کنید.
✔ لب ها را با روغن بچه یا صابونو آب شستشو دهید. لب ها را به آؤامی خشک کنید.
✔ تا زمانی که لب ها لایه برداری نشده و بهبود کامل پیدا نکرد از رژلب استفاده نکنید.
✔ از غذاهای تند و قرارگیری در حرارت بالا بپرهیزید.
✔ با کمک کرم پودر و پنکک لب های خود را بپوشانید. از یک تکه پنبه و کمی روغن بچه برای پاک کردن آؤایش خود استفاده کنید. اگررژلب نمی زنید، حتما بر روی لب های خود ضد آفتاب بزنید.
.

شکل و فرم تاتو لب

بعد از انجام تاتو لب، رنگ و خط لب ها، نامرتب به نظر می رسد. تاتو لب باعث ایجاد، التهاب و تورم می کند که جای هیچ نگرانی نیست. این التهاب و تورم پس از 24 تا 48 ساعت از بین می رود و لب ها شکل اصلی خود را پیدا می کنند.
.

ماندگاری تاتو لب

مدت زمان ماندگاری تاتو خط لب 6 الی 1 سال است و مجدد نیاز به ترمیم دارد. به این نکته توجه کنید اگر رنگ انتخاب شده پر رنگ تر باشد، ماندگاری تاتو بیشتر می شود. البته ماندگاری تاتو خط لب معمولا بیشتراز تاتو رژ لب است.
.

ورم لب بعد از تاتو

بعد از انجام تاتو لب، لب ها ورم کرده و قرمز رنگ می شوند، این ورم تا حدی طبیعی است و بعد از دو سه روز بهتر می شود. اما اگر قسمت تاتو شده دچاره التهاب طولانی مدت گردید حتما به پزشک خود مراجعه کنید. و نکته برای از بین بردن التهاب بعد از تاتو لب بهتر است تا 12 ساعت از کمپرس آب یخ استفاده کنید. خارش لب بعد از تاتو نیز طبیعی می باشد و از خاراندن لب جدا خوداری کنید، برای التیام از پماد چشمی لستفاده کنید.
.

عوارض تاتو لب

تاتو لب می تواند همراه با عوارضی باشد ولی بستگی به تاتو کار و محیط و تجهیزات آن دارد. از جمله عوارض تاتو لب می توان به آلرژی یا عفونت یا واکنش هاس تحریکی اشاره کرد.
.

قیمت تاتو لب

هزینه تاتو لب بستگی به موارد مختلفی دارد، تاتو لب اگر توسط متخصص حرفه ای تاتو انجام شود و متخصص این کار را در محیطی کاملا استریل و با حداقل آسیب به بافت ها و با به کار بردن رنگ های 100% طبیعی و سازگار با پوست انجام دهد بر روی قیمت آن تاثیر مستقیم خواهد گذاشت. هر چه از مواد سازگار تر و برند های معروف تر برای انجام این کار استفاده شود قیمت بالا می رود.
.
منابع:
.https://tehrantattoocenter.ir

error: Alert: Content is protected !!