پاک کردن آرایش خانم ها

چگونه آرایش‌تان را پاک کنید؟

برای پاک کردن آرایش نباید صورت خود را آنقدر بمالید تا سرخ و دردناک شود، بلکه برای پاک کردن آرایش نیاز به یک ماده پاک کننده صورت و پاک کننده چشم دارید. سپس باید از قسمت پیشانی تا پایین چانه خود را به خوبی بشویید.
.

آیا قبل از رفتن به رختخواب، باید آرایش صورت را پاک کرد؟

بله. اگر می خواهید صبح که از خواب بیدار می شوید، دارای پوستی مرطوب و روشن باشید، باید حتما قبل از رفتن به رختخواب، آرایش صورت و یا حتی ضدآفتاب خود را پاک کنید.

.

آیا نیاز به استفاده از تونر (کاهنده چربی پوست) دارید؟

⇠ در حالی که بسیاری از کارشناسان زیبایی معتقدند که استفاده از تونر ها لازم نیست، اما بسیاری از زنان از تونر استفاده می کنند، چراکه آنها احساس می کنند تونر همه نوع آلودگی و کثیفی و چربی و آرایش صورت را از بین می برد.

⇠ امروزه بیشتر پاک کننده ها، هر گونه کثیفی صورت و آرایش غلیظ را پاک می کنند.

⇠ گرچه تونرها هر نوع آرایشی را پاک می کنند، ولی چربی های طبیعی صورت را نیز از بین می برند و موجب خشکی پوست می شوند.

⇠ تونرها برای اشخاصی که دارای پوستی چرب می باشند، خوب می باشند.

.

برای پاک کردن آرایش، می توان از دستمال مرطوب مخصوص نوزاد استفاده کرد؟

⇠ نه. زنانی که از دستمال مرطوب نوزاد برای پاک کردن صورتشان استفاده می کنند، به طور غیرارادی ماهیچه های صورتشان منقبض می شود.

⇠ از آنجا که دستمال مرطوب نوزاد برای نرم شدن پوست پای نوزاد تنظیم شده است، در نتیجه زنان فکر می کنند که برای نرم کردن پوست صورت نیز مفید است.

⇠ این نکته را فراموش نکنید که پای نوزاد آرایشی ندارد که نیاز به مواد مخصوص برای کامل پاک کردن آن باشیم!

.

افرادی که پوست خشکی دارند، چگونه آرایش خود را پاک کنند که پوستشان بیشتر خشک نشود؟

⇠ بهتر است این افراد، پاک کننده های صورت را بر اساس نوع پوست خود انتخاب کنند.

⇠ اگر دارای پوستی خشک هستید، توصیه می شود از پاک کننده های چرب استفاده کنید.

⇠ باید روغن پاک کننده را بر روی یک پنبه بریزند و سپس آن را به پلک ها، لب ها، ابروها و کل صورت خود بکشند.

⇠ برای از بین بردن آلودگی و یا آرایش، ماساژ دادن صورت با روغن نیز مفید است.

⇠ صورت خود را با کف و یا ژل پاک کننده بشویید. سپس با لیف گرم آن پاک کننده را از بین ببرید. با این کار لایه برداری پوست نیز انجام می شود.

⇠ این نکته را از یاد نبرید که تا پوستتان خشک نشده، کرم مرطوب کننده را به پوستتان بمالید.

.

بهترین راه برای پاک کردن ریمل ضدآب چیست؟

⇠ یکی از بهترین راه ها برای پاک کردن ریمل، استفاده از پاک کننده آرایش چشم می باشد.

⇠ پاک کننده آرایش چشم را روی پنبه زده و آن را بر پلک و مژه ها بمالید. سپس با پنبه تمیز دیگری، چشم را پاک کنید.

⇠ نکته: پاک کننده آرایش چشم، برای از بین بردن رژ لب های 24 ساعته نیز مفید است.

.

آیا بعد از بیدار شدن از خواب، در صبح باید صورت خود را شست؟

⇠ اگر موقع خواب، صورت خود را روی بالش تمیز بگذارید، صورتتان کثیف نمی شود، بنابراین نیازی به شستن صورت با پاک کننده آرایشی نمی باشد.

⇠ در حقیقت، استفاده بیش از حد از پاک کننده باعث خشکی زیاد پوست می گردد.

⇠ اگر صبح که بیدار شدید، صورتتان چرب بود، بهتر است صورت خود را با آب گرم بشویید تا چربی ها را از بین ببرد.

.

بهترین پاک کننده ها برای انواع پوست صورت

⇠ بهترین پاک کننده برای صورت های جوش‌دار، پاک کننده دارای سالیسیلیک می باشد.

⇠ اگر دارای پوست چرب می باشید، بهتر است از پاک کننده های کفی استفاده کنید.

⇠ اگر دارای پوستی خشک هستید، توصیه می شود از پاک کننده های چرب یا روغنی استفاده کنید.

.

پد پاک کننده آرایش

پدهای آرایشی یکی از راحت ترین روش ها برای پاک کردن آرایش از روی پوست هستند. فقط کافیست آن را از بسته خود درآورده و روی سطح پوست بمالید. اما بزرگترین عیب این محصول، خشکی بیش از حد پوست است. اگر قصد دارید با استفاده از پد آرایشی نسبت به پاک کردن آرایش خود اقدام کنید، بعد از آن حتما صورت خود را با آب بشویید و مرطوب کننده بزنید.
.

دستمال مرطوب

بهترین روش برای پاک کردن آرایش که دردسر زیادی هم نداشته باشد، از طرفی برای پوست هم ضرری نداشته باشد، دستمال مرطوب کودک است. این محصول علاوه بر پاک کردن آرایش شما، پوست را نیز مرطوب نگاه می دارد. از آن جایی که این دستمال ها برای پوست نرم و لطیف نوزادان ساخته شده است، با پوست شما نیز سازگار خواهد بود.
.

شیر پاک کن

از گذشته تاکنون، شیر پاک کن بسیار مورد توجه خانم ها بوده است. این محصول قادر است علاوه بر آرایش، گرد و غبار را نیز از روی پوست پاکسازی کند. همچنین، موجب باز شدن منافذ پوست که به وسیله مواد آرایشی بسته شده بودند، می شود. بعد از مصرف شیر پاک کن، صورت خود را با آب شستشو دهید.
.

استفاده از انواع تونرها

امروزه استفاده از تونرها برای پاکسازی پوست بسیار رواج یافته است. تونرها قادر هستند هر گونه آلودگی و چربی را به راحتی از روی پوست برطرف کنند. البته به خاطر داشته باشید که این محصول چربی طبیعی صورت را نیز از بین برده و موجب خشکی پوست می شود. پس اگر قصد مصرف تونر را دارید، حتما بعد از آن کرم مرطوب کننده مصرف نمایید.
.

پاک کننده دوفاز

پاک کننده های دو فاز در بازار موجود هستند که هم پاک کردن آرایش چشم و هم پاک کردن صورت را بر عهده دارند. تنها کاری که باید بکنید این است که پیش از مصرف، محصول را به خوبی تکان دهید و با استفاده از یک تکه پنبه تمیز روی پوست بزنید.
.

فوم های پاک کننده

فوم های پاک کننده آرایش فاقد مواد صابونی هستند و می توانند از بروز خشکی جلوگیری به عمل آورند. این محصولات حاوی کف هستند که آرایش شما را به خوبی از سطح پوست پاک سازی می کنند.
.

انواع پاک کننده های مخصوص آرایش چشم و لب

از آن جایی که چشم و لب جزء نواحی حساس بدن هستند، بهتر است از پاک کننده های مخصوص برای از بین بردن آرایش این مناطق استفاده نمایید.
.

⇠ روغن نارگیل

اگر یک مرتبه از روغن نارگیل استفاده کنید، مطمئنا مشتری همیشگی این محصول خواهید بود. روغن نارگیل قادر است سخت ترین و ضد آب ترین مواد آرایشی را از روی پوست پاک کند. نیازی هم نیست که برای پاک کردن آن به زور واصل شوید، تنها یک تکه پنبه و چند قطره روغن نارگیل و ماساژ آن روی پوست صورت کافیست تا مواد آرایشی به آرامی پاک شوند. علاوه بر پاک کردن محصولات آرایشی، پوست شما رطوبت خود را نیز حفظ خواهد کرد.
جهت کسب نتیجه بهتر از روغن نارگیل، ابتدا این ماده را روی کف دست خود ریخته و به آرامی روی پوست بمالید. می توانید این کار را با استفاده از تکه ای پنبه نیز انجام دهید. بعد از پاک شدن آرایش با استفاده از روغن نارگیل، صورت خود را با استفاده از صابون ملایم بشویید. بدین ترتیب تمام مواد آرایشی به خوبی از روی پوست شما پاک خواهند شد. اگر در مناطق آب و هوایی گرم و مرطوب زندگی می کنید، روغن نارگیل در طول روز ذوب شده و شب ها بهتر جذب پوست می شود. این در حالی است که روغن نارگیل در مناطق آب و هوایی سرد معمولا به صورت جامد قرار دارد. البته این روغن به حالت جامد نیز به همان اندازه مایع کاربردی است.
.

⇠ خیار

خیار فقط برای این نیست که حلقه های آن را روی چشم قرار دهید و شاهد طراوت آن ها باشید. این ماده غذایی می تواند آرایش شما را نیز پاک کند. بله، درست متوجه شدید؛ خیار نه تنها آرایش را از روی پوست بر می دارد، بلکه با مقادیر بالایی از آنتی اکسیدان که دارد، موجب کاهش التهاب و به تعویق انداختن پیری پوست نیز می شود. خیار را در مخلوط کن بریزید تا به حالت خمیری در بیاید. سپس کمی روغن زیتون یا هر روغن دلخواه دیگر به آن اضافه کرده و روی صورت ماساژ دهید. خیار یکی از بهترین درمان ها برای پوست های دارای جوش و آکنه نیز می باشد.
.

⇠ بخور صورت

پوست شما پس از استفاده مداوم از لوازم آرایشی، بسیار حساس شده و مستعد هر گونه آسیب و آکنه قرار می گیرد. بخور صورت یکی از بهترین راهکارها برای باز کردن منافذ بسته پوست است که ناشی از مصرف بی رویه کرم پودر هستند. ابتدا با استفاده از روغن نارگیل یا هر گونه محصول پاک کننده دیگری، نسبت به پاک کردن آرایش خود اقدام کنید. سپس به مدت 10 دقیقه بخور آب داغ بدهید. البته راهکار دیگری نیز وجود دارد؛ دستمالی را در آب داغ خیس دهید و اجازه دهید کمی از میزان داغی آن کاسته شود. آن را روی صورت خود قرار دهید و پس از 10 دقیقه که برداشتید، خواهید دید که تمام آلودگی های روی سطح پوست تان به دستمال منتقل شده است.
.

⇠ شیر

شاید باور آن سخت باشد؛ اما شیر می تواند تاثیر به سزایی در پاک کردن آرایش صورت شما داشته باشد. کمی شیر از یخچال بردارید و مقداری روغن بادام شیرین به آن اضافه کنید. محلول شیر را با استفاده از یک تکه پنبه به پوست خود بمالید و سپس آبکشی کنید. این روش علاوه بر پاکسازی پوست شما، موجب رطوبت رسانی به آن نیز می شود.
.

⇠ روغن بچه

سالیان سال است که متخصصان زیبایی از روغن بچه به عنوان بهترین پاک کننده آرایش یاد می کنند. از آن جایی که این روغن مختص نوزادان و کودکان است، هیچ ضرری برای پوست شما به همراه نخواهد داشت. روغن بچه مانند روغن نارگیل می تواند سخت ترین مواد آرایشی را نیز از بین ببرد. علاوه بر این، هزینه بسیار پایینی نیز دارد.
.

ساخت پاک کننده آرایش مخصوص پوست خشک

اگر دارای پوست خشکی هستید، استفاده از صابون بدترین کاری است که می توانید در حق خود انجام دهید. توصیه ما به شما این است که به جای صابون از یک پاک کننده ملایم و دست ساز برای پاک کردن آرایش خود استفاده کنید. برای انجام این کار شامپو بچه، آب و گلیسیرین هر یک به مقدار 2 قاشق غذاخوری را با نصف فنجان روغن زیتون ترکیب کنید. مواد را در مخلوط کن ریخته و حسابی با هم ترکیب کنید تا حالت کرمی شکل پیدا کند.
زمانی که خواستید از این محصول استفاده کنید، حدود یک چهارم از آن را کف دست ریخته و آرام روی پوست صورت و گردن، پلک ها و مژه ها به مدت یک دقیقه ماساژ دهید. حال یک لیف بردارید و آن را زیر آب گرم نگه دارید. سپس روی صورت بکشید تا تمام مواد آرایشی و آلودگی ها از سطح آن پاک شوند.
.

ساخت پاک کننده آرایش مخصوص پوست چرب

مقدار مساوی از شیر، عسل و کنجد را در مخلوط کن ریخته و ترکیب کنید تا فرم خمیری پیدا کند. سپس مواد را روی پوست بمالید و ماساژ دهید. پس از شستشوی صورت خود می توانید از یک صابون ملایم برای پاک کردن کامل آرایش خود استفاده کنید.

.
منابع:
.https://rojelab.com
.https://www.beytoote.com

- مطالب مرتبط -

«آرایش و میکاپ خانم‌ها»

error: Alert: Content is protected !!