نوشتن کارت عروسی

⇠ طراحی کارت عروسی کاملاً بستگی به شما دارد، اما هنگامیکه صحبت از متن کارت دعوت می آید، بعضی موارد وجود دارد که قطعاً باید آنها را رعایت ⇠ کنید. شما می توانید یک کارت عروسی مجلل داشته باشید، اما باید اطلاعات مفیدی در آن وارد کنید. همه اطلاعات ضروری باید به شکلی واضح در کارت عروسی شما توضیح داده شده باشد، مواردی مانند نام عروس و داماد، نام میزبان، محل مراسم و زمان مراسم.

⇠ اگر سبک عروسی شما منحصر به فرد و مدرن است، می توانید به تم، لباس و یا قوانین خاص دیگری که در مراسم شما وجود دارد نیز اشاره کنید. کارت دعوت عروسی شما اولین تاثیر را روی مهمانانی که به مراسم دعوت شده اند می گذارد، بنابراین باید نشان دهنده شخصیت شما باشد.

.

• اگر یکی از خانواده ها میزبانی مراسم را به عهده دارد:

از آنجائیکه نام خانوادگی والدین عروس به عنوان میزبان نوشته می شود دیگر نیازی به نوشتن نام خانوادگی عروس نیز نمی باشد، مگر اینکه دارای نام خانوادگی متفاوتی باشد. در انتهای متن نیز باید نام داماد را وارد کرد.

.

• اگر هر دو والدین میزبان مراسم باشند:

در این صورت نام والدین عروس و والدین داماد را در دو خط جداگانه بنویسید، با نام طرف عروس شروع کنید. از آنجائیکه نام هر دو خانواده در متن آمده است دیگر نیازی به نوشتن نام خانوادگی عروس و داماد در کنار اسمشان نیست. البته، اگر عروس یا داماد نام فامیلی مشابهی با والدین خود نداشتند باید به صورت اسم و فامیل در کارت عروسی آورده شوند.

.

• اگر شما میزبان هستید:

اگر شما به عنوان عروس و داماد هزینه های عروسی را پرداخت می کنید، خوشامدگویی را از خط میزبان حذف کنید و آن را در خط ابتدایی قرار دهید. می توان در خط آغازین اعلام کرد که افتخار دارید که به عنوان عروس و داماد مراسم را میزبانی کنید.

.

• اگر همه (عروس و داماد و والدین هر دو طرف ) میزبان مراسم هستند:

اگر همه هزینه های مراسم را پرداخت کرده اند، باید در قسمت میزبان ابتدا نام عروس، داماد و در نهایت نام والدین عروس و سپس والدین داماد را نوشت.

.

• اگر یکی از والدین شما فوت کرده باشند:

می توان از والدین عروس یا داماد که فوت کرده اند در کارت عروسی یاد کرد. می شود از کلمه “مرحوم” در کنار نام آنها استفاده کنید. به یاد داشته باشید که در مراسم عروسی راه های زیادی برای ادای احترام به پدر و مادر فوت شده وجود دارد.

.

• سایر نکات

⇠ در انتخاب شعر و یا متن کارت ازدواج تان حوصله و دقت به خرج دهید چون گاهی شعر شما در ذهن میهمانان به یادگار می ماند. اگر متن های عاشقانه دوست ندارید و یا هیچ شعری برای کارت تان در نظر نگرفته اید می توانید با یک جمله ی رسمی کارت تان را پر کنید و میهمانان تان را مودبانه و محترمانه دعوت کنید.

⇠ برای افرادی که مطلقه هستند و یا همسرشان فوت کرده است و هم چنین افرادی که به طور مستقل زندگی می کنند بدون در نظر گرفتن جنسیت یا سن و سالشان کارت جداگانه ای بفرستید

⇠ اگر میهمانی تان را در باغ یا منزل خودتان برگزار می کنید و یا محل برگزاری مراسم عروسی آدرس پیجیده ای دارد حتما نقشه یا کروکی محل مراسم را ضمیمه ی کارت عروسی تان کنید تا میهمانان تان دیر به مراسم نرسند.

⇠ اگر قرار است دوست یا فامیلی به همراه خودش میهمان به مراسم تان بیاورد ، یا شخصی را دعوت کرده اید که در مراسم کسی را نمی شناسند و می خواهید او با آوردن یکی از دوستانش در مراسم تنها نباشد می توانید در پشت کارت شان بعد از نام او عبارت “و میهمان محترم ” را اضافه کنید.

⇠ یادتان باشد که توزیع کارت های عروسی از وظایف خود عروس و داماد استبهتر است اقوام را درجه‎بندی کنید. این کار را به بزرگ‎ترها واگذار کنید شاید خیلی از اقوام دور را تا به حال ندیده باشید اما آشنای قدیمی پدر و مادرتان باشند و جایگاه خاصی نزد پدر و مادرتان دارند.

⇠ برای نوشتن لیست، مهمان‎تان را دسته‎بندی کنید. می‎توانید فامیل دور پدر و مادر و دوستان خانوادگی و دوستان خودتان را جدا کنید و برای هر کدام، این موارد را در نظر بگیرید، مهمان‎تان را به ترتیب یک، دو و سه درجه‎بندی کنید تا در آخر اگر لازم بود برخی‎ها را حذف کنید
.
منابع:
.https://www.bazmyar.com
.https://rosily.ir
.https://golcode.com

- مطالب مرتبط -

«کارت دعوت و گیفت عروسی»

error: Alert: Content is protected !!