راهنمای کفش عروس

شاید تصور کنید کفش عروسی تنها برای یک شب است پس کیفیت و دوام آن اهمیتی ندارد. در حالی که کفش عروسی باید مقاوم و با دوام باشد.

هیچ چیز بدتر از این نیست که با انتخاب کفشی نامناسب، در روز عروسی تان به سختی راه بروید و شب که به خانه می رسید پاهایتان دردناک و تاول زده باشد پس برای پیشگیری از بروز چنین مشکلاتی بهتر است قبل از خرید کفش عروسی به چند نکته مهم دقت داشته باشید.

.

• به راحتی کفش توجه کنید

در روز عروسی از اواسط صبح تا آخرشب کفش ها مهمان پاهای شما هستند. در آتلیه و هنگام عکاسی باید ساعت های زیادی را بایستید و مدام فیگورهای مختلفی را اجرا کنید. هنگام جشن هم که نمی توانید یک جا بنشینید. شب عروسی تان است و باید حسابی جنب و جوش داشته باشید. به همین دلیل راحتی کفش اولین نکته ایست که جدا از زیبایی، باید به آن توجه کنید. یک کفش ناراحت آنقدر شما را عذاب می دهد که شاید دلتان بخواهد وسط جشن آن را از پاهایتان در بیاورید و یک جفت کفش کتانی راحت بپوشید. پس به راحتی کفش بیش از این حرف ها توجه کنید.

.

• دنبال کفش های ارزان نروید

انگلیسی ها می گویند ما هنوز آنقدر ثروتمند نشدیم که جنس ارزان بخریم. ما ایرانی ها هم می گوییم هر چه پول بدی، آش می خوری. پس هنگام خرید کفش عروسی این ضرب المثل ها را آویزه گوش تان کنید.کفش های خوب قیمت بالایی دارند. گاهی لازم است برای خریدشان ۱۵۰ تا ۲۰۰ هزار تومان هزینه کنید. به این فکر نباشید که چون قرار است یک شب کفش را بپوشید، باید کفش ارزان قیمتی بخرید. اگر از چند ماه قبل از عروسی در فکر کفش باشید، شاید بتوانید در حراجی های آخر فصل برندهای معروف کفش خوبی را با قیمت ارزان تر پیدا کنید. پس خرید کفش را به روزهای آخر موکول نکنید و کمی زودتر به فکر باشید. اگر کفش شما خوب و راحت باشد می توانید در مهمانی های بعد از ازدواج هم از آن استفاده کنید.

.

• کفش لژ دار بخرید

لباس های عروسی به قدری بلند هستند که در شب عروسی کمتر کسی کفش شما را می بیند. حتی وقتی هم که نشسته هستید انگشتان پای شما به سختی دیده می شوند، چه برسد به اینکه کسی بخواهد زیبایی یا زشتی کفش شما را تشخیص دهد. کنجکاو ترین فامیل ها هم به سادگی نمی توانند مدل کفش شما را ببینند. بنابراین به فکر خرید کفشی ساده و راحت باشید. اگر داماد قد بلند است و شما قد کوتاهی دارید، بهتر است به دنبال کفش های پاشنه بلندی باشید که لژ یکسره دارند. این کفش ها نسبتا راحت تر هستند. علاه بر این کفش های جلوبازی که انگشتان پنجه پای شما را فشار نمی دهند انتخاب های مناسب تری به شمار می روند.

.

• پاشنه را متناسب با قد لباس انتخاب کنید

بهترین کار این است که تا قبل از خرید لباس عروسی، کفش تان را آماده داشته باشید و قد لباس را متناسب با اندازه پاشنه های کفش کوتاه کنید. اگر پاشنه لباس شما با قد لباس هماهنگی نداشته باشد ممکن است لباس کوتاه تر از معمول به نظر بیاید یا دنباله به خوبی روی زمین کشیده نشود.

.

• در مورد رنگ کفش وسواس نداشته باشید

بهتر است رنگ کفش شما با لباس عروسی تضاد زیادی نداشته باشد. با این وجود خیلی وسواس به خرج ندهید و نگویید حتما باید سفید یا شیری باشد. اگر لباس عروسی تان سفید است و نگین های کار شده دارد می توانید آن را با کفش های سفید یا نقره هماهنگ کنید. در مورد لباس های نباتی یا شیری به سراغ کفش های کرم یا طلایی بروید. بیشتر کفش های عروسی از جنس ساتن یا ابریشم هستند اما می توانید در بین نمونه های چرمی هم کفش های ساده و زیباتری را انتخاب کنید. به هر حال لازم نیست که رنگ کفش شما دقیقا با رنگ لباس تان یکی باشد. یادتان باشد که راحتی کفش مهم تر از رنگ آن است.

.

• سراغ پاشنه های خیلی بلند نروید

اگر همیشه در مهمانی ها کفش پاشنه بلند ۳ یا ۵ سانتی متری می پوشید، برای خرید کفش عروسی به سراغ پاشنه های ۱۰ سانتی متری نروید. بهتر است کفش عروسی شما با کفش های قبلی تان تفاوت زیادی نداشته باشد. در واقع روز عروسی زمان مناسبی برای تجربه های جدید نیست و توصیه می شود روال زندگی تان را دنبال کنید. شاید کفش های پاشنه بلند شیک و زیبا به نظر برسند اما فقط هنگام عکاسی در آتلیه مناسب هستند و برای یک روز پر جنب و جوش کارآیی خوبی ندارند.

.

• به فصل عروسی دقت کنید

اگر قرار است در فصول سرد سال جشن بگیرید بهتر است به دنبال خرید صندل های تابستانی نباشید. اگر هم صندل می خرید آنها را فقط در سالن عروسی بپوشید. در صورتیکه بخشی از عکس های عروسی را در باغ می گیرید، بهتر است دو جفت کفش همراه تان باشد. یک جفت کفش گرم و ساقدار که هنگام عکاسی در فضای آزاد بپوشید و وقتی به آتلیه یا سالن عروسی رسیدید کفش هایتان را عوض کنید. نگران خراب شدن عکس ها نباشید. دامن لباس شما به قدری بلند است که کفش هایتان در عکس معلوم نمی شود.

.

• یک کفش اضافه هم در نظر بگیرید

در روز عروسی یکی از کفش های راحتی خودتان را همراه داشته باشید. می توانید خرج روی دست داماد بگذارید و دو جفت کفش بخرید یا در یک اقدام اقتصادی، یکی از کفش های داخل کمدتان را بردارید. هر چقدر هم که هنگام خرید به اندازه کفش دقت کنید، باز هم این احتمال وجود دارد که کفش پای شما را بزند و نارحتی هایی را برایتان ایجاد کنید. پس یک جفت کفش اضافی را دم دست بگذارید تا در صورت نیاز بتوانید کفش هایتان را به موقع تعویض کنید. البته بهتر است که پاشنه این کفش تقریبا به اندازه کفش عروسی شما باشد. در این صورت پس از تعویض کفش لباس تان روی زمین کشیده نمی شود.

.

• قبل از عروسی کفش را چند بار بپوشید

بعد از خرید کفش عروسی باید مطمئن شوید که این کفش پای شما را اذیت نمی کند. بنابراین بهتر است چند هفته قبل از عروسی آن را بپوشید تا به این کفش عادت کنید. لازم نیست با کفش تان از خانه بیرون بروید. همین که در فضای خانه این کفش را بپوشید کافیست. در ابتدا زمان پوشیدن کفش را کوتاه درنظر بگیرید و هر بار یک ربع تا بیست دقیقه به این زمان اضافه کنید تا در روزهای آخر کفش را در حدود ۳ یا ۴ ساعت پوشیده باشید. در این صورت مطمئن می شوید که می توانید کفش پاشنه بلند عروسی را تا یک روز کامل هم تحمل کنید و خم به ابرو نیاورید.

.

• به کف کفش توجه کنید

هنگام خرید کفش به کف آن هم نگاهی بیندازید و فقط ظاهر کفش را نبینید. از بابت استحکام پاشنه ها مطمئن شوید. بهتر است کف کفش کاملا صاف نبوده و شیارهایی داشته باشد. در این صورت هنگام راه رفتن در زمین های براق و صیقلی سالن های عروسی احتمال لیز خوردن شما وجود ندارد. به یاد داشته باشید که لباس عروسی بلند و چند لایه و پف دار است و اگر روی آن با سنگ و نگین های مختلف کار شده باشد، به لباس سنگینی تبدیل می شود. در نتیجه ممکن است راه رفتن عادی شما را با مشکلاتی روبرو کند. بنابراین لازم است که از بابت استحکام کفش و لیز نبودن کف آن مطمئن شوید.

.

• حواستان به قد داماد باشد

به قد داماد هم توجه کنید. اینطور نباشد که با پوشیدن کفش پاشنه بلند ۱۰ سانتی متری قدتان از داماد خیلی بلند تر شود. درصورتیکه قرار است تنها به خرید بروید این نکته را در نظر داشته باشید و از قبل برای خودتان معلوم کنید که پاشنه شما حداکثر باید چند سانتی متر ارتفاع داشته باشد. اگر با داماد تقریبا هم قد هستید ترجیحا به دنبال کفش هایی با پاشنه بسیار کوتاه یا حتی انواع کفش های سفید بی پاشنه باشید.

.

• راحتی یا زیبایی؟

⇠ احتمالاَ فکر میکنید که اگر انتخاب شما مدل کفش عروس پاشنه بلند است باید دور راحتی را خط بکشید، اما این تفکر درست نیست. شما می‌توانید کفش پاشنه بلندی انتخاب کنید که در کنار زیبایی ظاهر بتوانید راحت با آن راه بروید و برقصید. یکی از فاکتورهایی که برای راحت بودن کفش عروس پاشنه بلند باید در نظر داشته نرم بودن جنس چرم به کار رفته درآن است، حواستان باشد که چرم بدنه کفشتان از انعطاف پذیری مناسبی برخوردار باشد.

⇠ از دیگر راه هایی که میتواند پوشیدن کفش پاشنه بلند عروس را برای شما راحت تر کند استفاده از پد های کوچکی است که زیر پاشنه قرار می‌گیرند و کف پا را پر میکنند.

⇠ همچنین برای راحت تر بودن پاهایتان در روز عروسی نباید پوشیدن کفش عروسی‌تان را موکول به روز عروسی کنید،مدل های کفش پاشنه بلند عروس راحتی زیادی ندارند و پوشیدن آنها قبل از عروسی هم به نرم تر شدن کفشتان و هم به اینکه خودتان به کفشتان عادت کنید کمک می‌کند.

⇠ برای اینکه از کیفیت خوب کفش عروسی‌تان مطمئن باشید باید دقت کنید که نحوه اتصال پاشنه به بدنه کفش چگونه است، اگر پاشنه به بدنه دوخته شده بود مطمئن شوید که اتصال خوب و محکم است و همچنین اگر پاشنه کفش با چسب به بدنه چسبیده بود بررسی کنید که هیچ جای پاشنه بدون چسب نمانده باشد.

⇠ نکته ی دیگری که هنگام انتخاب مدل کفش عروس پاشنه بلند باید به آن توجه شود این است که خرید و امتحان کفش در فروشگاه ها را به انتهای روز موکول کنید تا بر اساس سایز پای واقعی‌تان کفش عروسی‌تان را بخرید.

.

• انتخاب مدل کفش عروس پاشنه بلند متناسب با شما

⇠ این نکته را باید در نظر بگیرید که صرف اینکه تصمیم دارید کفشتان پاشنه بلند باشد دوای درد شما نیست،باید بررسی کنید که کدام سایز پاشنه متناسب قد شماست و بیشتر در ان احساس راحتی می‌کنید. اگر شما و همسرتان از نظر قدی اختلاف زیادی ندارید و دوست ندارید که از همسرتان بلند تر به نظر بیایید باید اندازه پاشنه را در نظر بگیرید. ترجیحاَ از فروشگاه های آنلاین فروش کفش استفاده نکنید مگر اینکه معتبر باشند و در صورت مناسب بودن کفش بتوانید آن را مرجوع کنید.

⇠ همچنین بعضی از مدل های کفش عروس پاشنه بلند وجود دارند که متناسب با فرم های مختلف پا هستند:

⇠ اگر ساق پای بزرگی دارید سعی کنید از مدل های کفش عروس پاشنه بلند که دور ساق پا پیچیده می‌شوند انتخاب نکنید چون ساق پای شما را بزرگتر نشان می‌دهند

⇠ اگر پاهای کوتاهی دارید و می‌خواهید پاهایتان بزرگتر نشان داده بشود می‌توانید لباس عروس خود را از مدل هایی انتخاب کنید که جلوی آن ها کوتاه تر از پشتشان است و به عنوان کفش عروس از کفش های نوک تیز انتخاب کنید.همچنین اگر ابهامی در زمینه لباس های متناسب با فرم بدنتان دارید پیشنهاد ما این است که این نوشته را بخوانید.

.

• حتما یک جفت کفش جایگزین همراهتان داشته باشید

حتی اگر کفش انتخابی شما یک جفت کفش پاشنه تخت برای عروسی‌تان باشد باید یک جفت کفش اضافه با خودتان داشته باشید چرا که احتمال پاره شدن یا کثیف شدن کفشتان همیشه هست.هنگامیکه یک مدل کفش عروس پاشنه بلند انتخاب می‌کنید باید این را در نظر بگیرید که بعد از گذشت مدتی از پوشیدن کفش پاهایتان درد می‌گیرد، در این حالت پوشیدن یک کفش پاشنه تخت کمکی به شما نخواهد کرد،باید کفشی همراهتان داشته باشید که بدنه ی سفتی نداشته باشد و کفی آن به گونه ای باشد که پای شما را به کلی در بر بگیرد،وگرنه درد پای شما ادامه خواهد داشت.

.
منابع:
.http://namnak.com
.https://ayneshamdoon.com

error: Alert: Content is protected !!