راهنمای کراوات داماد

⇠ کراوات باریک بزنید. اگر می خواهید ظاهر مدرن تری داشته باشید، کراواتی انتخاب کنید که حداکثر ۶ سانتیمتر پهنا داشته باشد.

⇠ نوک کراوات شما باید دقیقاً تا خط کمربندتان برسد.

⇠ گره “چهار-در-دست” تنها گره ای است که باید بلد باشید. زیرا با هر پیراهن و کت و شلواری ست می شود.

⇠ اگر طرح ها و رنگ ها شما را گیج می کنند، خودتان را خسته نکنید. یک کراوات ساده تیره با پیراهن سفید یا رنگ روشن انتخابی بدون خطا است.

⇠ یک کراوات مشکی باریک بافته شده از سیلک بخرید و آن را با هر چیزی که دارید بپوشید.

⇠ کراوات هایتان را با پارچه کت و شلوارتان ست کنید. در تابستان کراوات کتان را با کت و شلوار کتان و در زمستان کراوات پشمی را با کت و شلوار پشمی ست کنید.

⇠ قواعد ساده ای در خصوص نحوه ی پوشیدن کراوات وجود دارد. در صورتی که پیراهن راه راه یا چهارخانه پوشیده اید به دنبال یک مدل تک رنگ و ساده باشید. همین مورد در خصوص پیراهن ساده صدق می کند. اگر پیراهن شما تک رنگ و ساده است باید از کراوات طرح دار استفاده کنید.

⇠ اگر پیراهن شما تک رنگ و ساده است باید از کراوات طرح دار استفاده کنید

⇠ سعی کنید پیراهن و کراوات از یک خانواده رنگ باشند. اگر پیراهن صورتی پوشیده اید کراوات قرمز یا نارنجی انتخاب کنید. اگر پیراهن شما سفید است کراوات مشکی، قهوه ای یا سرمه ای را امتحان کنید. با پیراهن مشکی نیز رنگ سرمه ای یا خاکستری مناسب خواهد بود.

⇠ در صورتی که پیراهن شما دارای یقه ای پهن و عریض است گره کراوات را بزرگ تر (مثلاً گره ویندسور) بزنید. این مسأله در سمت دیگر ماجرا نیز صادق است. اگر یقه پیراهن شما جمع و جور و کوچک است گره کوچک (مثل گره دانش آموزی) را امتحان کنید.

⇠ برای فصل پاییز بهترین گزینه می تواند کراوات پشمی با طرح راه راه یا چهارخانه باشد. این نوع کراوات جدای از اینکه بسیار محبوب و پرکاربرد است گلوی شما را از سرمای پاییزی محافظت می کند.

⇠ رسماً می گوییم که پاپیون ها دوباره مد شده اند، می توانید پاپیون را با کت و شلوار تاکسیدو یا با ژاکت بزنید. حتماً یکی بخرید و گره زدن آن را یاد بگیرید.

⇠ اندازه کراوات بسیار مهم است و در ظاهر کراوات داماد بسیار تاثیر گذار است، حتی اگر گره کراوات را به درستی زده باشید. اگر کراوات خیلی کوتاه و یا خیلی بلند باشد بسیار نامرتب به نظر می رسد.

⇠ اما چگونه متوجه شویم که طول کراوات متناسب است؟ پیشنهاد ما به شما این است که از کمربندتان به عنوان خط راهنما استفاده کنید، کراواتتان باید درست بالای خط کمربندتان باشد نه چند سانتی متر بالاتر و نه پایین تر. این یکی از جزئیات کوچک اما در عین حال پر اهمیت است.

⇠ جای درست سنجاق کراوات مابین دکمه سوم و چهارم پیراهن است.

⇠ سنجاق کراوات برای این است که قسمت رویی و زیرین کراوات را به لبه پیراهنتان وصل کند.

⇠ حتما توجه داشته باشید که پهنای سنجاق کراوات با پهنای خود کراوات باید متناسب و هماهنگ باشد.

⇠ کراوات و دستمال جیب تان باید از هر نظر با هم تفاوت داشته باشند

⇠ گره کراوت تان شل نباشد

⇠ کراوات های ساده بهتر از طرح دار هستند

⇠ رنگ کراوات متناسب با فصل باشد

⇠ هیچ وقت کراواتتان را با پیراهنی نپوشید که از شلوارتان بیرون زده باشد.

⇠ همیشه کراواتتان را با سنجاق کراوات همراه کنید.

⇠ کراوات و پوشت ( دستمال جیب کت ) نیاز دارد که در رنگ ، طرح و یا جنس پارچه با هم تفاوت داشته باشد.

⇠ گره کراواتتان باید کاملا سفت به چشم بیاید.

⇠ پارچه کراواتتان را هماهنگ با فصل انتخاب کنید.

.
منابع:
.https://chibepoosham.com
.www.nazkhatoon.ne
.https://luxaroos.com
.http://namnak.com

error: Alert: Content is protected !!