گریم داماد

گریم داماد شاید در سال های گذشته متداول نبوده ولی امروزه بسیار مورد استقبال قرار گرفته است .

در روز عروسی همانطور که عروس بسیار تغییر می کند و زیباتر و جذاب تر میگردد داماد نیز باید زیبا و جذاب شود.

ممکن است صورت داماد ، به علل مختلف جوش داشته باشد و همین جوش و لک موجب زشت شدن صورت داماد گردد و در عکس و فیلم عروسیرآنطور که باید، زیبا و جذاب نباشد.اگر داماد گریم نکند و این جوش و لک ها را نپوشاند ، بهترین شب زندگی او برایش زیبا نخواهد بود.

در اینجاست که اهمیت گریم داماد بیشتر خودنمایی می کند.

.

• پاکسازی پوست

ابتدا آرایشگر باید با استفاده از پاک کننده ای مناسب پوست داماد را از آلودگی پاک کنند و در مرحله بعد از یک تونیک و مرطوب کننده ای مناسب استفاده کند تا پوست داماد شفاف و تر و تازه شود. بهتر است که در استفاده از محصولات پوستی از محصولاتی استفاده شود که مخصوص پوست آقایان ساخته شده است.

.

• آماده سازی پوست برای گریم

برای پوشاندن و یکنواخت کردن پوست داماد از کرم پودر و سایر پودرهایی استفاده می شود که خانمها استفاده میکنند و تنها تفاوت این است که از محصولات بدون چربی استفاده میشود که پوست براق و چرب به چشم نیاید.

.

• استفاده از کرم پودهای بدون روغن برای پوست داماد

در مرحله آخر برای دامادهایی که نیاز داشته باشند از یک گریم ترمیمی استفاده می کنند به این صورت که به وسیله گریم زاویه های نامتناسب پوست را از بین برده و با استفاده از کانتورینگ ( ایجاد سایه روشن ) برخی زوایا چون بینی و چانه و فک را آشکارتر می کنند.

.

• ریش ها :

⇠ برای پوشاندن جای روییدن ریش کرمی مخصوص به کار می‌رود که برای همین کار ساخته شده است و صورت را یکنواخت و یکدست می‌کند.

⇠ در هنگام گریم کردن دامادهایی که ریشهایشان را کامل می زنند و به اصطلاح ۶ تیغ میکنند، از کرمهای مخصوصی برای محو کردن جای ریش استفاده میشود، زیرا که ریشه ریش باعث ایجاد رنگ سبزی بر روی پوست می شود. با این روش پوستی یکدست ایجاد می شود.

⇠ اگر از آن دسته دامادها هستید که ریش و سبیل و یا یکی از این دو را دارید قبل از شروع تمام مراحل معمولا ریش و سبیل اصلاح می شود. بهتر است ریسک نکنید و مدل ریش و سبیل خود را تغییر ندهید، روز عروسی روز مناسبی برای تغییرات اساسی و عمده نمی باشد.

.

• تغییر در حالت چانه و فک :

– آخرین مرحله آرایشی ترمیمی است که بوسیله آن انحناهای نامناسب صورت, با سایه و روشن اصلاح می‌شود زاویه های بینی و چانه و فک بیشتر نمایان می‌شود. گاهی ابروها و چشم نیز به گونه ای کشیده می‌شوند که به هیچ وجه به نظر نمی آیند. البته تمام این مراحل, مراحل گریم یک مدل برای فیلم و یا تلویزیون است و ممکن است برای آرایش داماد یکی و یا چند تا از این مراحل انجام شود.

.

• لب ها:

⇠ گاهی برخی از آقایان پوست لبهایشان خشک و پوسته پوسته است, در این صورت پوست های مرده را با یک مسواک بچه برمی دارند و سپس از یک مرطوب کننده و یا وازلین روی پوست لب استفاده می‌کنند.

⇠ برای پوست لب داماد در صورتی که خشک باشد به این صورت عمل می کنند که با مسواکی نرم بر روی لب می کشند تا پوستهای مرده از بین برود و بعد با استفاده از یک کرم مرطوب کننده و یا چرب کننده لب و یا وازلین ، لب ها را چرب می کنند تا ظاهری زیبا داشته باشد.

.

• موها

بعد از کار بر روی صورت و متعادل کردن پوست با استفاده از گریم به سراغ آرایش مو میرویم. نکته ای که بارها گفته شده و جا دارد که یک بار دیگر نیز متذکر شویم این است که موهایتان را درست در روز عروسی کوتاه نکنید زیرا خط قیچی بر روی موهایتان می ماند و موهایتان به خوبی حالت نمیگیرد. بگذارید آرایشگر با توجه به فرم صورتتان و تجربه ای که در این زمینه دارد به موهایتان حالت و فرم مناسبی دهد.

.

• زیرسازی گریم داماد

⇠ زیر سازی یکی از موارد اولیه و مهم در گریم است.

⇠ برای زیرسازی پوست باید پوست را کاملأ تمیز باشدکه برای اینکار بسته به نوع پوست باید اقداماتی انجام شود.

⇠ پاکسازی پوست های چرب : پنبه آغشته به آب و الکل

⇠ پاکسازی پوست های خشک : استفاده از شیر پاک کن

⇠ سپس از پودر فیکساتور استفاده می شود.

.

• ابروها

⇠ ابرو در صورت نقش مهمی دارد به این دلیل که ابروها میتواند شما را مهربان، خشن، عصبانی، غمگین، بی تفاوت یا … نشان میدهند.

⇠ یک گریمور حرفه ای باید بتواند ابروهای شما را متناسب با چهره شما مرتب نماید.

.

• فرم بینی

فرم بینی را میتوان با فون و کرم های مختلف طوری نمایش داد که با حالت و سایز واقعی آن بسیار متفاوت باشد . فرم دهی به بینی جزو هنرهای گریمور است.

.

• فرم صورت

⇠ فرم صورت دارای اشکال گرد، بیضی، مستطیلی و… می باشد ولی بهترین فرم صورت بصورت بیضی است.

⇠ گریمور با استفاده از فون و کرم گریم و کرم پودر به صورت شما فرم مناسب را می دهد.

⇠ یکی از موارد مهم در گریم داماد ، فصل برگزاری مراسم عروسی است.

⇠ یکی از علل اهمیت آن ، استفاده از وسایل و کرم متناسب با فصل است زیرا کرم و فون مصرفی در فصل گرما و یا شرجی با فصل سرما بسیار متفاوت است.

.

• استفاده از فون گریم

⇠ فون گریم کار بسیار سخت و در عین حال مهم می باشد.

⇠ اهمیت فون به این دلیل است که گریمور می تواند با استفاده از فون، به صورت شما فرم دلخواه را دهد و همچنین عیوب صورت را بپوشاند سپس از فیکساتور استفاده میشود تا فون صورت فیکس گردد.
.
منابع:
.https://mentoaroos.ir
.https://luxaroos.com
.http://tashrifatmajales.com
.http://www.talarnet.com
.http://namnak.com

error: Alert: Content is protected !!