حمل کیک عروسی

رایج‌ترین روش برای نگهداری کیک این است که بلافاصله آن را درون یخجال قرار دهید تا طراوت، تازگی و طعم خود را حفظ کند. با این حال کارهای زیادی باید انجام شود تا کیک فریز شده با گذشت زمان نیز همان طعم واقعی و اولیه خود را داشته باشد. در این مقاله سعی کرده‌ایم مجموعه‌ای از نکات و رازهای طلایی نگهداری انواع کیک را به شما ارائه کنیم تا بتوانید به گونه بهتری از آن مراقب کنید و از لطافت و مزه‌ای بی‌نظیر، نهایت لذت را ببرید.

.

زمانی که کیک را درب منزل تحویل می‌گیرید

⇠ کیک در دمای اتاق بالاترین کیفیت و لطافت خود را دارد. با این حال به یاد داشته باشید که موادی مانند میوه‌ روی کیک، چیز کیک، کرم کیک و غیره را حتما بلافاصله به داخل فریزر منتقل کنید.

⇠ اگر کیک شما از نوع فیگور باشد یا روی آن تاپرهای مختلف تزیین شده است، بدون شک درون کیک شما سیخ‌های چوبی یا خلال دندان قرار داده شده است. از این رو پیش از خوردن کیک این موضوع را به مهمان‌ها به ویژه کودکان اطلاع دهید.

⇠ کیک‌های رنگ‌آمیزی شده را نباید فریز کنید. زیرا به مجرد اینکه این گونه کیک‌ها را از فریزر خارج کنید، رنگ مورد استفاده در کیک شروع به آب شدن می‌کند و ظاهر کیک از بین می‌رود.

⇠ در صورتیکه در کیک شما از رنگ‌های صورتی و بنفش استفاده شده است، هرگز کیک را در معرض نور خورشید یا نورهای فلوئورسنت قرار ندهید. زیرا این گونه رنگ‌ها در مواجه با نور از بین می‌رود.

.

زمانی که کیک را خودتان از قنادی به سمت خانه حمل می‌کنید

⇠ زمانی که کیک را از فروشگاه یا کارگاه قنادی تحویل می‌گیرید، حتما کیک را از نظر درست بودن پیام تبریک، تصویر روی کیک، رنگ خامه مصرفی و مواردی از این دست بررسی کنید.

⇠ در هنگام بلند کردن کیک باید دو دست خود را زیر سینی کیک قرار دهید تا بتوانید وزن کیک را به خوبی مدیریت کنید. با این کار، وزن کیک به طور مساوی پخش می‌شود و هیچگونه ترک یا شکافی در تزیین کیک ایجاد نخواهد شد.

⇠ هرگز کناره‌های جعبه کیک را با داخل فشار ندهید.

⇠ حتی الامکان کیک را با خودروی دنده اتوماتیک و ترجیحا کولردار جابجا کنید.

⇠ درصورتی که کیک شما بزرگ باشد، این امکان وجود دارد که مسئول قنادی جعبه‌ای به شما تحویل ندهد. در چنین شرایطی شما باید ضمن قرار دادن کیک در بخش مناسبی از خودرو، در طول مسیر با دقت و احتیاط تمام رانندگی کنید.

⇠ هرگز جعبه کیک را روی صندلی خودرو قرار ندهید؛ چراکه سطح صندلی کمی شیبدار است و در مواقع ترمز ممکن است جعبه کیک جابجا شود و یا به پایین سقوط کند. ترجیحا کف خودرو تشک ورزشی یا زیرانداز یوگا بیندازید و کیک را روی آن قرار دهید تا از جابجا شدن و صدمه دیدن آن در حین رانندگی جلوگیری شود.

⇠ در طول مسیر هرگونه شی را از اطراف جعبه ی کیک دور کنید.

⇠ در صورتی‌ که کیک شما از نوع فیگور یا فوندانتی باشد، سریعا باید آن را به محلی خنک برسانید. زیرا هر چه زمان را تلف کنید و دیرتر به محل مورد نظر برسید، احتمال ریزش اشکال و فوندانت روی کیک افزایش می‌یابد.

.
منابع:
.https://www.natli.ir

error: Alert: Content is protected !!