اشتباهات رایج ماه عسل

طبیعتا همه به دنبال راهی می‌گردند تا سفر ماه عسل شان خوش بگذرد. اما خب ما این بار می‌خواهیم در مجله علی بابا 7 راه برای خراب کردن سفر ماه عسل را نشان‌تان بدهیم. با نگاهی به این موارد و پیشگیری از آنها حتما به شما بیشتر خوش می‌گذرد. ضمنا اگر انتخاب شما سفر خارجی است، تورهای ماه عسل خارجی، هم می‌تواند گزینه‌ای برای آرامش بیشتر شما در طول سفر باشد.

.

1. انتخاب مقصد اشتباه

⇠ اولین قدم برای تدارک دیدن یک سفر ماه عسل مطلوب، انتخاب مقصد است. به هیچ وجه نمی‌شود نسخه‌ای یکسان برای مقصد ماه عسل همه افراد پیچید. در واقع خودتان و همسرتان باید با توجه با ویژگی‌های روحی و سلیقه‌هایتان دست به انتخاب بزنید.

⇠ ممکن است سفر به یک شهر تاریخی به زوج علاقمند به آثار باستانی خوش بگذرد در حالی که ممکن است زوجی دیگر در این شهر خسته و کلافه شوند. اینکه مقصد شهری تاریخی، ساحلی، کوهستانی و… باشد، به انتخاب شما بستگی دارد. بنابراین پیش از هر کار، با همسرتان درباره مقصد مشورت کنید. اطلاعات لازم را هم درباره شهرهای مختلف به دست بیاورید. و در نهایت شهر مورد نظر را انتخاب کنید. چند مقصد پیشنهاد ما برای شما

⇠ اگر عاشق شهرگردی، جاهای تاریخی و یک شهر متفاوت و رنگارنگ علاقه دارید، جاذبه های گردشگری استانبول شگفت‌زده‌تان می‌کند.

⇠ اگر به دنبال یک سفر ریلکس، آرام (و به قول معروف بخور و بخواب هستید)، سفر به آنتالیا حتما راضی‌تان می‌کند.

⇠ اگر یک شهر ساحلیِ تاریخی دوست‌داشتنی، قلبتان را به تپش در می‌آورد، خیلی جدی به تور باتومی گرچستان فکر کنید.

.

2. دیر رسیدن به هواپیما و…

⇠ نه فقط برای سفر ماه عسل بلکه برای تمام سفرها، دیر رسیدن به هواپیما، قطار یا اتوبوس چیزی شبیه فاجعه است. تصور کنید با شور و اشتیاق برنامه ماه عسل را چیده‌اید و فقط به دلیل ترافیک، پنچر شدن آژانس یا هر علت دیگری دیر برسید. چند دقیقه دیر رسیدن مساوی است با از دست دادن پرواز یا حرکت کردن قطار. بنابراین منطقی است که کمی زمان بیشتری برای رسیدن به فرودگاه، ایستگاه قطار یا… درنظر بگیرید. مثلا اگر مسیر شما با ماشین تا فرودگاه 1 ساعت است، 1 ساعت و نیم پیش از زمان مورد نظر از خانه راه بیافتید.

⇠ این نکته را هم در نظر داشته باشید که برای سفرهای خارجی 3 ساعت و برای سفرهای داخلی 2 ساعت قبل از پرواز باید در فرودگاه حضور داشته باشید. از سوی دیگر بهتر است مسیر خانه تا فرودگاه را به جای ماشین شخصی با آژانس طی کنید تا استرس‌تان کم شود. برای محکم‌کاری مقاله چند ساعت قبل از پرواز در فرودگاه باشید، را در مجله علی بابا بخوانید.

.

3. کامل نبودن مدارک برای هتل

⇠ یکی از بدترین ضرباتی که می‌تواند سفر ماه عسل شما را خراب کند، به همراه نداشتن یا کامل نبودن مدارک شناسایی است. شاید از آنجایی که وارد فاز جدیدی از زندگی‌تان شده‌اید و تازه مسئولیت زندگی را قبول کرده‌اید، برخی موارد را در سفر جا بیندازید. در واقع ممکن است شما تصور ‌کنید همسرتان مدارک لازم را برداشته است. از طرف دیگر همسرتان هم فکر می‌کند شما آنها را داخل مدارک سفر گذاشته‌اید. و امان از زمانی که به هتل می‌رسید و باید مدارک را تحویل دهید…

⇠ بنابراین پیش از سفر، چک لیست کاملی از وسایل و مدارک آماده کنید و چمدان‌تان را بر اساس این چک لیست ببندید.

.

4. هتل دروغگو!

⇠ یکی از انتخاب‌های شما برای مسافرتی آرام و دلچسب تور ماه عسل است. اما اگر چنین انتخابی نداشته‌اید و در صورتی که کمی آینده‌نگر باشید، احتمالا پیش از حرکت هتل‌تان را رزرو می‌کنید. هنگام رزرو هم با دیدن عکس‌های هتل تصاویری رویایی و جذابی در ذهن‌تان شکل می‌گیرد. چشم‌اندازهای زیبا از دریا یا جنگل، سونا و جکوزی تمیز و اتاقی شیک می‌تواند بخشی از تصورات شما باشد. اما اگر هنگام انتخاب بی‌دقتی کرده و به سایت‌ های نامعتبر رزرو هتل اعتماد کرده باشید، منتظر ماه عسل شیرینی نباشید. گاهی اوقات هتل‌ها برای جلب مشتری بیشتر، عکس‌هایی بسیار زیبا و ناواقعی از اتاق‌ها و فضاهای‌شان را منتشر می‌کنند. شما هم بی‌خبر از همه جا، در یکی از همین هتل‌ ها اتاق رزرو می‌کنید.

⇠ شک نداشته باشید که یک اتاق کوچک و دلگیر با تختخواب‌هایی نامرتب و رستورانی با غذاهای ناسالم به راحتی سفر ماه عسل شما را به هم می‌ریزد. پس حواستان باشد که هنگام رزرو به دام هتل های دروغگو نیافتید.

.

5. سفر کوتاه یا طولانی

⇠ در مورد طول مدت سفر ماه عسل حتما با همسرتان مشورت و درباره آن فکر کنید. مدت زمان سفر را مطابق با حال و هوای خودتان تعیین کنید. این موضوع را در نظر داشته باشید که شما در ابتدای ازدواج هنوز چندان به زندگی مشترک عادت ندارید و سفر طولانی ممکن است مدیریت روابط را سخت‌تر کند. هر قدر هم که پیش از ازدواج با هم آشنایی داشته باشید، زندگی زیر یک سقف قضیه‌اش جداگانه است. بنابراین به سفر خیلی طولانی برای ماه عسل فکر نکنید.

⇠ از سوی دیگر اگر سفر ماه عسل تان خیلی هم کوتاه باشد، احتمالا به شما خوش نمی‌گذرد. زیرا در تمام طول سفر باید گردش‌هایتان را به سرعت انجام دهید. این سرعت نامتعارف هم می‌تواند به سفر شما آسیب بزند. بنابراین انتخاب بلیط سفر یا تور ماه عسل را با توجه به این موضوع انجام دهید.

.

6. پول کم آوردن!

⇠ بسیاری از زوج‌ها، ازدواج برای آنها آغاز مستقل شدن و به عهده گرفتن مسئولیت‌هاست. شاید پیش از ازدواج به مدیریت مالی و هزینه‌ها توجه نمی‌کردید اما حالا موضوع پول و مخارج جدی شده است. اگر در سفر بی‌حساب و کتاب خرج کنید، ممکن است پول کم بیاورید. بنابراین در همان ابتدا هزینه خرید، گردش و … را متناسب با بودجه‌تان تنظیم کنید. کمی هم پول برای شرایط پیش‌بینی‌نشده کنار بگذارید. خصوصا اگر برای ماه عسل به خارج از کشور رفته‌اید، نگه داشتن پول برای وضعیت اضطراری مهم‌تر است.

⇠ اگر پول نقد با خود به همراه دارید، به محض اینکه به هتل رسیدید، پولتان را در صندوق امانات اتاق بگذارید تا جایش امن باشد. در گردش‌ها هم حواس‌تان به پولی که در جیب یا کیف‌تان گذاشته‌اید، باشد. برای اینکه با هزینه‌های سفرهای مختلف آشنا شوید، من چند مورد از مهم‌ترین مقالاتی که به هزینه سفر پرداخته‌اند را برایتان می‌آورم.

.

7. سفری پر از بدو بدو

⇠ حواستان باشد که ماه عسل با تمام سفرهای شما فرق دارد. قرار نیست در این سفر هم مانند سایر اوقات برنامه‌ای فشرده داشته باشید. اینکه از صبح زود تا آخر شب به مکان‌های گردشگری و تفریحی بروید، خیلی خوب است. اما قرار نیست در این مدت هر روز خسته و کوفته به هتل برگردید. زیرا این سفر باید شروعی شیرین برای زندگی مشترک شما باشد. سعی کنید برنامه‌هایتان را طوری تنظیم کنید که بین گردش‌ها کمی هم استراحت کنید.

⇠ در واقع در این سفر باید زمانی را برای دنج کردن و گفتگو در نظر بگیرید. مثلا بین گردش‌هایتان در یک کافی‌شاپ یا حتی روی یک نیمکت معمولی در یک پارک کوچک بنشینید و با هم حرف بزنید. یا اگر به شهر ساحلی رفته‌اید، در کنار دریا راه بروید و حسابی لذت ببرید. خلاصه اینکه در سفر ماه عسل خیلی سخت نگیرید و خوش بگذرانید.
.
منابع:
.https://www.alibaba.ir

error: Alert: Content is protected !!