روابط جنسی در ماه عسل

⇠ معمولا عروس و داماد در دوران نامزدی تا حدودی با کم و کیف این رابطه آشنا شده اند. تجربه هایی هم در این خصوص داشته اند. اما هیچ کدام از این ها باعث نمی شود که دلهره و نگرانی بابت این رابطه به سراغ شان نیاید.

⇠ این دلهره می تواند دلایل عمده ای داشته باشد. دختران معمولا از آسیبی که در این رابطه به آن ها وارد می شود، نگران هستند و پسران از اینکه نتوانند شریک جنسی شان را به خوبی راضی کنند، می ترسند.

⇠ اغلب افراد از برقراری رابطه ی جنسی در ماه عسل به لذت جنسی صرف فکر نمی کنند، آن ها بیشتر از به دست آوردن شریک زندگی شان خرسند هستند و بابت آزادی عملی که می توانند در رابطه داشته باشند، احساس پیروزی می کنند. شکسته شدن محدودیت هایی که پیش از ازدواج همیشه به آن احترام گذاشته اند، حالا دیگر معنایی ندارد و این رابطه یک رابطه ی شیرین به حساب می آید که عرف و اجتماع هم آن را پذیرفته اند و همین می تواند لذت آن را دو چندان کند.

⇠ برای داشتن یک رابطه ی خوب که نه نگران تان کند و نه شما را دچار پشیمانی کند، راه های مختلفی وجود دارد که در ادامه ی مطلب آمده است:

.

• قبل از شروع رابطه، در یک فضای صمیمی و رمانتیک درباره ی ترس ها و نگرانی هایتان حرف بزنید.

اینکه امکان صحبت کردن را برای یکدیگر فراهم کنید اهمیت بسیاری دارد. خجالت را کنار بگذارید و صریح و بی پرده صحبت کنید. اگر از صحبت های رو در رو خجالت می کشید به روش های غیر مستقیم همسرتان را مطلع کنید که نیاز دارید در این خصوص صحبت کنید. برایش نامه بنویسید. کتاب هایی را در این خصوص آموزش می دهند را دم دستش قرار دهید، آدرس سایت های اینترنتی مرتبط را برایش بفرستید.

.

• حتما آرزوها و ایده آل های تان از رابطه ی جنسی را برای شریک زندگی تان بازگو کنید.

به عنوان مثال برای او توضیح دهید که رابطه ی دلچسب از دید شما چه ویژگی هایی دارد. آیا معاشقه ی طولانی مدت برایتان شیرین تر است یا صحبت های عاشقانه. دوست دارید شریک جنسی تان خجالتی باشد یا بی پروا، آیا بوسیده شدن را ترجیح می دهید یا لمس شدن را و …

.

• برای داشتن یک رابطه ی جنسی خوب حتما برنامه بچینید.

قبل از اینکه با درخواست رابطه از سوی همسرتان غافل گیر شوید، برای آن برنامه ریزی کنید. به عنوان مثال در ماه عسل، یا بعد از ماه عسل یا چند هفته بعد از عروسی. زمانی این رابطه را شکل دهید که از نظر روحی و روانی و جسمی پذیرای آن هستید و آمادگی لازم برای یک تحول عظیم را در خود احساس می کنید. سعی کنید مکان رمانتیکی را برای اولین رابطه ایجاد کنید. همسرتان را غافلگیر کنید و سعی کنید لذت این رابطه و صمیمیتی که در آن موج می زند همیشه در ذهن او باقی بماند.

.

• انتظارات تان از شریک زندگی را روشن و واضح بیان کنید.

مرزی برای رابطه تان قائل نشوید. به خوبی همسرتان را هدایت کنید. اگر از روشی که همسرتان در پیش گرفته لذت نمی برید، با کلماتی که بار منفی دارند او را متوقف نکنید؛ بلکه ترجیح خودتان را به او یادآوری کنید تا او همان روش را در پیش بگیرد. حتما از لذت های خود با او صحبت کنید و هیجان تان را به او نشان دهید.

.

• درباره ی زمان و مکان شروع این رابطه حتما صحبت کنید.

⇠ محل برقراری رابطه ی جنسی باید به شما احساس امنیت و آرامش بدهد. محیط شلوغ و در هم ریخته، مکانی که انباشه از وسیله های کارتان است، محیطی که ساعت ها در آن کار کرده اید، نمی تواند چنین حسی را به شما منتقل کند. سعی کنید اتاق خواب تان را مثل یک مکان مقدس حفظ و نگه داری کنید. جایی که محل خلوت دونفره ی شماست و حتی افراد دیگر مجوز ورود به آن را ندارند.

⇠ زمان های مناسب برای برقراری رابطه را با یکدیگر مدیریت کنید. هیچ گاه تصور نکنید که برای شروع رابطه حتما باید آقایان پیش قدم شوند، اتفاقا پیشنهاد این موضوع از جانب خانم ها، می تواند لذت بیشتری برای مردان به همراه داشته باشد.

.

• روش های ارتباطی مختلفی را امتحان کنید.

سعی کنید همیشه روابط تان تازگی و طراوت خودش را حفظ کند. هیچ گاه رابطه ی جنسی را مانند یک وظیفه انجام ندهید. همیشه نشاط و هیجان داشته باشید. برای روش های جدید تحقیق کنید و برایش برنامه ریزی کنید. می توانید فهرستی از روش هایی را که امتحان نکرده اید، تهیه کنید و درباره ی نحوه ی عملی کردنش با همسرتان صحبت کنید.

.

• دلایل گریز از رابطه را بررسی کنید.

⇠ گاهی خانم ها به دلایل نارضایتی از همسر، تن به رابطه ی جنسی نمی دهند. در واقع سعی دارند با این شیوه همسرشان را تنبیه کنند. باید گفت که این بدترین روشی است که یک زن می تواند برای تنبیه همسرش در نظر بگیرد.

⇠ به تعویق انداختن طولانی مدت رابطه ی جنسی، منجر به سردی رابطه عاطفی خواهد شد. حتی ممکن است در طولانی مدت مرد از رابطه با شما منزجر شود. این که شما با او رابطه ی جنسی برقرار می کنید، لطفی در حق او نیست بلکه این جزو وظایف هر زنی است که برای همسرش محل آرامش و تسکین باشد. همان طور که مرد چنین وظیفه ای را در قبال همسرش دارد.

⇠ پس بهتر است برای اینکه لطمه ای به زندگی مشترک وارد نشود، درباره ی نارضایتی ها، سرخوردگی ها و بی میلی های جنسی صحبت کنید. دلایل تان را شرح دهید و از شریک جنسی تان بخواهید برای رفع این موانع به شما کمک کند. روابط گرم جنسی بین زن و مرد، برای حل بحران های روحی و رسیدن به نکته ی اوج آرامش بسیار مهم و حیاتی است. پس هیچ گاه به مدت طولانی آن را ترک نکنید. بسیاری از خیانت ها ریشه در همین سرخوردگی های جنسی در بطن خانواده ها دارد. مرد و زنی که در رابطه ی جنسی با همسرش ارضا نشود، امکان دارد به دنبال گریزگاهی خارج از خانه باشد. چرا که میل جنسی چیزی نیست که بتوان سرکوبش کرد.

⇠ پس برای داشتن یک زندگی نرمال و پر از مهر و محبت، برای حفظ کانون گرم خانواده، برای داشتن لبخند رضایت، حتما مشکلات روابط جنسی تان را جدی بگیرید و به دنبال راهکارهایی برای حل آن ها باشید.
.
منابع:
.https://www.aroos.co

error: Alert: Content is protected !!