حجم‌دهی و برجسته سازی لب

روش‌های بزرگ کردن لب

 جراحی

جراحی وی وای پلاستی

روش جراحی که از پشت لب یعنی از قسمت داخلی لب در داخل دهان به صورت” وی وای” پلاستی انجام می‌شود و سبب قلوه ای کردن لب می‌شود.

آلودرم

آلودرم یکی از راه های برجسته کردن لب  است که مواد آن از مقاوم‌ترین بخش پوست، یعنی لایه درم، تشکیل می‌شود. ماده مورد نظر از بدن انسان گرفته می‌شود و از طریق برش‌های بسیار کوچک ایجاد شده داخل لب قرار داده می‌شود. آلودرم با فیبرها و بافت‌های طبیعی داخل لب یکی می‌شود تا نتیجه دلخواه، یعنی لب‌هایی با زیبایی و برجستگی طبیعی به دست آید.

پروتز لب

پروتز لب عملی جراحی است که لب را برای همیشه بزرگ می‌کند. اکثر جراحان از یکی از دو پروتز زیر استفاده می‌کنند:

  • پرما لیپ: ماده سیلیکونی جامدی که نتیجه‌ای طبیعی و نرم را به دست می‌دهد.
  • ادونتا لیپ: در این پروتز از ماده سنتزی گورتکس برای برجسته‌ کردن لب استفاده می‌شود، در این حالت لب به اندازه استفاده از پرما لیپ نرم نیست.
بسیاری از بیماران ابتدا از ژل‌های موقتی استفاده می‌کنند تا در مورد بهترین شکل و میزان برجستگی مورد نظر لب‌های خود مطمئن شوند، سپس از روش‌های دائمی یا با ماندگاری بیشتر، مانند پروتز، بهره می‌گیرند.
.

غیر جراحی

تزریق چربی

تزریق چربی عملی غیرجراحی است که از آن با اصطلاح انتقال چربی نیز یاد می‌شود. در این عمل چربی با انجام عمل لیپوساکشن از بخشی از بدن خود بیمار (مثلاً از روی شکم، محل سزارین یا محل جراحی آپاندیس ویا از کنار پا) استخراج می‌شود و پس از خالص سازی در لب تزریق می‌شود.فر آیند تزریق چربی به لب حدود 3 الی 4 سال دوام دارد وحسن آن این است که از هیچ‌گونه بافت خارجی استفاده نمی‌شود.

تزریق ژل

تزریق ژل به لب عملی غیرجراحی است که برای برجسته کردن لب و زیباتر  شدن لب ها می باشد. ژل‌های گوناگونی برای برجسته کردن لب و بزرگ کردن لب تزریق می‌شود:

  • ژل‌های موقتی: ژل‌های موقتی معمولا از جنس “هیالورینک اسید” هستند که استاندارد می‌باشند و مدت ماندگاری آن در لب حدود 6 الی 12 ماه می‌باشد و در صورتی که بیمار از شکل ژل ناراضی باشد می‌توان با آمپول خنثی کننده”هیالورونیداز” آن را خنثی کرد.
  • ژل دائمی: نوع دوم ژل ها، ژل دائمی می‌باشد که یکی از انواع آن” آکوامد” است که به صورت تقریبا دائمی در لب برای ایجاد لب قلوه ای  می‌ماند، استاندارد برای تزریق داخل لب ندارد. اما در بسیاری از مراکز داخل لب زده می‌شود. ازجمله عوارض آن ایجاد دانه‌های دردناک زیر جلدی بر روی لب می‌باشد، توصیه می‌شود بیمار ابتدا از یک ژل موقت استفاده کند و بعد از 6 ماه در صورت تمایل از ژل دائمی و یا پروتز استفاده کند.

.

روش های برجسته کردن لب

لب های خشک و ترک خورده شاید یکی از معضلات همیشگی باشد که به دلیل آب و هوای نامناسب و کم آبی بدن به وجود می آید و علاوه بر ناراحتی های دیگر حتی در صورت استفاده از رژلب ، فقط ظاهر را خراب می کند و مشکل را بیشتر نمایش می دهد.
لب‌هایی نرم و برجسته می‌تواند بهترین ویژگی چهره‌ی شما باشد. یک اسکراب خوب و پس از آن یک رژ لب حجم‌ دهنده‌ی مطبوع تمام چیزی است که برای داشتن چهره‌ای زیبا و سالم به آن نیاز دارید.
پیش از اینکه به سراق ترفندهایی برای زیبایی لب ها برویم، بیایید به برخی از دلایل لب های تیره و کدر نگاهی بیندازیم:
– تغییرات و آب و هوا
– عدم اطلاع از راه‌های مراقبت از لب
– هر نوع کسالت یا بیماری
– افراط در سیگار کشیدن
– پاک نکردن رژ لب در شب
– استفاده ی مستمر از رژ لب های بی کیفیت
– درمان های دارویی
– تاثیرات نور مستقیم آفتاب
– آب وهوای مرطوب
– فشارهای روحی و استرس
– کمی گردش خون در لب‌ها، و دلایل متعدد دیگری که همه باعث تیره شدن لب های شما می شوند.
.

روش های برجسته کردن لب

چند پیشنهاد برای داشتن لب هایی همیشه زیبا :
۱ – هر سه روز یک بار از پوست لبتان لایه برداری کنید تا سلول‌های مرده‌ی پوست لبتان از بین رفته و لبتان نرم و صاف شود. می‌توانید از یک اسکراب لب که از عسل، شکر و وازلین تشکیل شده است برای لایه برداری استفاده کنید.
۲ – در استفاده از نرم کننده ی لبتان توجه ویژه ای داشته باشید، شب‌ها پیش از اینکه به رختخواب بروید و هر روز صبح پس از بیدار شدن از خواب، از آن استفاده کنید.
۳ – برای اینکه لب‌هایتان نرم شود، یک چای کیسه ای را در آب داغ فرو ببرید. چای را خارج کرده و اجازه دهید حرارتش کم شود. سپس حدود ۳ دقیقه چای را بر روی لب‌های خود بگزارید. این کار در نرم کردن لب‌هایتان معجزه خواهد کرد.
۴ – برای اینکه لب‌هایتان برجسته، بزرگ و یا حجیم تر بنظر بیایند بالاتر از کمان لبتان مقدار کمی سایه ی سفید بزنید. سپس کمی بالاتر از خط طبیعی لبتان خط لب بکشید. حواستان باشد بیش از حد، از خط طبیعی لبتان بالا نروید، اگر چنین شود، لبتان جلوه‌ی خوبی پیدا نخواهد کرد و حتی ممکن است به نظر بیاید که آرایش نکرده اید. در عوض اگر فقط مقدار کمی از خط طبیعی بالا روید، لبتان بزرگ و زیباتر به نظر خواهد آمد. هنگام انتخاب خط لب برای خودتان نیز، اطمینان پیدا کنید که رنگی یکسان با رنگ طبیعی لبتان، یا کمی پر‌رنگ تر انتخاب کرده اید.
۵ – همیشه یک نرم کننده ی لب در کیفتان داشته باشید، تا در صورت نیاز از آن استفاده نمایید.
۶ – برای افزایش جذابیت و جلب توجه بیشتر لب ها، برق لب یا رژ لب حجم دهنده استفاده کنید و به صورت منظم آن را تجدید کنید.
۷ – همیشه پیش از اینکه رژ لب بزنید، از پوست لبتان لایه برداری کنید. یک لیف حمام مرطوب یا مسواک را به آرامی روی لب‌هایتان بکشید تا پوست اضافی لبتان ساییده شود. حواستان باشد که بیش از اندازه یا با شدت این کار را انجام ندهید، لایه برداری بیش از اندازه، ممکن است پوست لبتان را خشک یا لبتان را تحریک کرده و خون بیندازد.
۸ – در نهایت اگر می‌خواهید لب‌هایی جذاب، جالب توجه و داغ داشته باشید، از رژ قرمز خاصتان برای قرارهای خاصتان استفاده کنید.
۹ – آب را فراموش نکنید! همیشه یادتان باشد نوشیدن آب می‌تواند به حجیم شدن لب‌هایتان و هیدراته باقی ماندنش کمک فراوانی کند.
۱۰ – رژ لب‌های ارزان می‌توانند لب شما را خشک کنند. ترجیحا قناعت در این مورد را کنار گذاشته و محصولات کمی گران تر بخرید تا کیفیت بالاتری داشته باشند. در طولانی مدت به ارزش این سرمایه گزاری پی خواهید برد.
۱۱ – هیچ‌وقت لب‌هایتان را با زبانتان خیس نکنید! این کار بدتر باعث خشکی لب‌ها و ترک خوردنشان می‌شود. اگر احساس می‌کنید آنها به رطوبت احتیاج دارند، از نرم کننده ی لب یا حتی برق لب استفاده کنید.
۱۲ – وقتی لب‌هایتان ترک خورده است نخندید! اگر این کار را انجام دهید لبتان شکاف خواهد خورد. حتما پیش از اینکه زمان خنده و شادی فرا برسد نرم کننده ی لب بمالید.
.

داشتن لب های صورتی با روش های زیر :

– لب‌هایتان را ماساژ دهید
ماساژ دادن نیز راه دیگری برای روشن کردن لب های تیره است. خودتان توسط روغن بادام و لیموترش، نرم کننده‌ی لبی بسازید و هر شب پیش از اینکه به رختخواب بروید لب‌هایتان را با آن ماساژ دهید. این کار باعث خواهد شد تا در دوره‌ی کوتاهی، لب‌هایتان صورتی شده و البته رطوبتش نیز حفظ شود
– از پوست لبتان لایه‌برداری کنید
مخلوطی از شکر و لیموترش بسازید تا از پوست لبتان رویه‌سایی کنید. این اسکراب نیز با از بین بردن پوست‌های مرده باعث خواهد شد لب‌هایتان صورتی شود
– گلبرگ رز قرمز برای صورتی کردن لب‌ها
گلبرگ های یک رز قرمز را به خوبی کوبیده و آنها را روی لبتان بمالید. در کنار اینکه به لب هایتان رنگ صورتی زیبایی می‌بخشد، باعث خواهد شد سلامت لب‌هایتان حفظ شود.
– لب‌هایتان را مرطوب نگاه دارید
برای اینکه لب هایی صورتی داشته باشید، مهم است که لب هایتان را هیدراته نگاه دارید. بنابراین، باید به میزان مناسبی آب بنوشید. مقدار مصرف آبتان را افزایش دهید و به برنامه‌ی غذایی تان کلی میوه‌ی تازه بیفزایید. به لبتان نرم کننده بمالید و از ضد آفتاب استفاده کنید
– لب‌هایتان را لیس نزنید
هیچوقت لب هایتان را نلیسید! لیس زدن باعث خواهد شد لب هایتان خشک شود و ظاهری بدی پیدا کند. پس سعی کنید وسوسه‌ی لیسیدن لب هایتان را از خود دور کنید، چرا که وضعیت لب‌ها را بدتر می‌کند.
– آبلیمو و گلیسیرین
مخلوطی از آبلیمو و گلیسیرین بسازید و هر روز آنرا به لب هایتان بمالید. این راه درمانی خانگی باعث خواهد شد لب های تیره‌تان روشن شود!
– برنامه‌ی غذایی سالمی را اجرا کنید
مطمئن شوید که رژیم غذایی متعادل و سالمی دارید. میوه ی تازه، سبزیجات و انواع آبمیوه را به برنامه ی غذایی خود اضافه کنید. از مواد کافئین دار، قهوه و سیگار کشیدن هم دوری کنید، چرا که در تیره کردن لب ها نقشی اساسی بازی می کنند.
– حرکت و چرخش لب ها از سمتی به سمت دیگر
در این حرکت باید لب های خود را روی هم قرار داده و به هم فشار دهید سپس به سمت راست حرکت دهید و ۵ ثانیه نگه دارید,رها کنید, دوباره لب ها را روی هم قرار داده بهم بفشارید و این بار به سمت چپ ببرید و ۵ ثانیه نگه دارید.۱۵ بار تکرار کنید و نوبت بعدی را روز بعد انجاک دهید.
.

تکنیک آرایشی برای حجیم نشان دادن لب :

۱- معمولی ترین راه برای حجیم تر نشان دادن لب این است که خط لب را بیرون خط خوده لب بکشیم. (که البته با اصول باید انجام شود)
۲- اگر دوست دارید هنگام آرایش برجستگی لبها بیشتر نشان داده شود و برآمدگی آنها نیز بیشتر دیده شود ، بهتر است برای لبهای باریک حتما اول از یک مداد لبی که کمی پررنگتر از رژ است استفاده کرده و خط لبی دور لب بکشید و با انگشت رنگ مداد را بر روی کل لب پخش کنید و بعد رژلبتان را بزنید این کمی لب شما را از حد معمول پهن تر نشان می دهد.اما کاری که برای برجسته دیده شدن آن در پایان انجام می دهید اینست که با یک مداد سفید خطی کامل و تنها زیر لب و پایین خط لبتان می کشید (یادتون باشه که این خط سفید رو با پد محو کنید و همینطوری رها نکنید)
۳- دو رنگ رژلب از یه طیف رنگی(فقط کمرنگترین و پررنگترین)استفاده میکنیم,مثلا صورتی خیلی کم رنگ و صورتی خیلی پررنگ!.بعد از کشیدن خط لب, اول کل لب را از رژ صورتی پرنگ میزنیم ,بعد از رژ صورتی کمرنگ استفاده میکنی و کاملا یه لایه روی اون میمالی و حالا برق لب رو روش میزنی..
۴- بعد از ینکه رژ را زدیم ,از یک رژ براق و کمرنگ با توجه به طیف رنگی رژی که روی لب است و آن رژ براق وکمرنگ را فقط و فقط روی وسط لبهای بالایی و پایینی میزنیم بعد با دست کمی رنگه روی لبت رو میمالیم تا تفاوت رنگ مشخص نشه
۵- یک کپسول ویتامین E را باز کنید و محتویاتش را روی لبها و اطراف دهان بمالید. این کار را قبل از خواب انجام داده و صبح بشویید .لبهای شما به طرز جالبی برآمده و متورم به نظر خواهند رسید.
.
منابع:
.https://lianaa.org
.http://drjafaripour.com

- مطالب مرتبط -

«زیبایی و مراقبت پوست»

error: Alert: Content is protected !!